Noworodek zachorował i pierwsze tygodnie życia spędził z dala od swoich bliskich.

26 października 2021 roku Zoo w Cleveland po raz pierwszy w swojej historii powitało na świecie małego zachodniego goryla nizinnego. To radosne wydarzenie zostało nieco przyćmione faktem, że jego matka, 23-letnia Nneka, nie poświęciła synowi należytej uwagi, a opiekę nad dzieckiem przejęło inne zwierzę, 47-letnia Freddie.

Nowemu mieszkańcowi Zoo nadano przydomek Baby G. Ponieważ urodził się jako wcześniak, był bardzo słaby i wkrótce zachorował na zapalenie płuc. Musiał zostać zabrany od swojej przybranej matki i umieszczony oddzielnie.

Source: youtube.com

Ale teraz nie ma już obaw o jego życie: młode wyzdrowiało i powinno dołączyć do swoich krewnych. Zoo nagrało wzruszający filmik z tego spotkania. Freddie nie zapomniała o swoim podopiecznym: po obwąchaniu, delikatnie bierze go w swoje potężne łapy, kołysze, kładzie na plecach i znów kołysze.

Source: facebook.com

Opiekunowie zauważają, że Freddie prawie nigdy nie opuszcza swojego adoptowanego syna. I choć Nneka nie jest zainteresowana rolą matki, pozostałe goryle żyjące w Zoo z radością przyjęły nowego członka, a ojciec, 34-letni Mokolo, obserwuje go z zainteresowaniem.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru