Arogancja to dziwna cecha charakteru, wydaje się że z jednej strony istnieje, a z drugiej jej nie ma.

Pierwsze miejsce

Pierwsze miejsce wśród najbardziej aroganckich znaków zodiaku przypadkowo zajęła Panna. Podejrzewanie ją o arogancję jest prawie niemożliwe ponieważ z zewnątrz wydaje się zupełnie inna - skromna, powściągliwa, jasna i dyskretna. Są to wszystko cechy Panny, ale jej skromność to nic innego jak arogancja w przebraniu. Zauważa słabości i niedociągnięcia ludzi, dużo lepiej, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka, chociaż nigdy tego nie pokazuje. Panna jest inteligentna i wie, jak rozegrać swoje życie tak skutecznie i wygodnie, jak to tylko możliwe dla siebie i swoich bliskich. Jest protekcjonalna wobec słabości i niedociągnięć innych, widząc sytuację nie tylko tu i teraz, ale także w odległej przyszłości.

Arogancja Panny, im bardziej niezauważalna, tym bardziej fundamentalna. Nie jest przyziemna. To jedna z kluczowych cech jej postaci, bardzo solidna i bardzo daleka od pozowania. Tylko niezwykle rzadkie potyczki mogą lekko uchylić umiejętnie utkaną zasłonę osobowości Panny i nieprzyjemnie zaskoczyć kogoś, kto przyzwyczajony jest do radykalnie odmiennego obrazu tego niezbyt jednoznacznego znaku zodiaku.

Drugie miejsce

Olimp najbardziej aroganckich znaków zodiaku nie może obejść się bez pięknego ryku Lwa. A tutaj Lew zajmuje zaszczytne drugie miejsce. Wielu oskarża Lwa o ślepy egoizm i ogromną dumę. Szczerze mówiąc, warto zauważyć, że Lew naprawdę ma coś, za co może kochać i szanować siebie. Jest inteligentny, czarujący i nie pozbawiony zdrowych ambicji. Ale jego zdecydowanie zauważalna arogancja, zmieszana z ironicznym spojrzeniem na innych w tym życiu, trochę psuje ten obraz.

Patrząc na innych z góry, Lew jest w stanie zgromadzić pewną pulę nieżyczliwych osób, które mogą go zdradzić w najbardziej nieoczekiwanym, a przez to nieprzyjemnym, momencie. Często osoby, którzy są przyjaciółmi Lwa są po prostu zmęczone jego aroganckim podejściem do relacji i mogą stać się nieżyczliwe.

Trzecie miejsce

Na trzecim miejscu najbardziej aroganckich znaków zodiaku są Wagi. Ten szczerze życzliwy, tolerancyjny i pokojowy znak zodiaku nie jest jednak pozbawiony pogardy dla otoczenia i sytuacji, w których przez przypadek może się znaleźć. Bez względu na to, jaką pozycję zajmuje Waga (a temu znaku zodiaku często udaje się osiągnąć bardzo dobre wyniki), zawsze szczerze myśli, że zasługuje na najlepsze, a cała teraźniejszość wcale nie jest prawdziwa. A niesprawiedliwy los wcześniej czy później zauważy prawdziwą wartość Wagi i wyniesie ją na inne wyższe poziomy.

Waga to niewątpliwie arogancki znak, który nie bez powodu zna swoją wartość. Ale z jednej strony zamiłowanie do harmonii, piękna i spokoju nie pozwala im stać się absolutnym liderem arogancji. To zdecydowanie czyni ich ludźmi pewnymi siebie. Z drugiej strony ich nieustanna wewnętrzna niepewność i wątpliwości, powodują że nie wiedzą na co postawić: albo czarne, albo białe.

Główne zdjęcie: google.com