Kto kogo wyprowadza na spacer - pies właściciela czy właściciel psa? Obejrzyj wideo.

Starszy Irlandczyk rozkochał w sobie użytkowników TikTok: sąsiad sfilmował go spacerującego z psem. Ale mężczyzna robi to w niezwykły sposób! Siwowłosy pan w kamizelce, koszuli i spodniach, przemierza miejską ulicę na deskorolce. W jednej ręce trzyma smycz dla psa, a w drugiej laskę, której czasem używa, by utrzymać równowagę. Ten mężczyzna to 76-letni Lawrence O'Connor, który jest „absolutną legendą” w swoim rodzinnym mieście.

Na pytania dziennikarzy odpowiada z powściągliwością i godnością - to nic wielkiego. Lawrence uważa, że każdy może jeździć na deskorolce. Spacerował wzdłuż wybrzeża po burzy i znalazł trzy deskorolki wyrzucone na brzeg. Wybrał najdłuższą z nich i postanowił nauczyć się na niej jeździć.

Source: TikTok

Irlandczyk wziął deskorolkę pod pachę i poszedł do najbliższego skateparku, znalazł tam nastolatka, który świetnie sobie radził i zaoferował mu dziesięciofuntową monetę. Za te pieniądze chłopak nauczył Lawrence'a jak stać na desce i jeździć – mężczyzna nie potrzebował niczego więcej. Nie zamierzał robić różnych sztuczek, wystarczyło mu umieć jeździć, żeby nie chodzić.

Zanim Lawrence spróbował jeździć na desce, próbował już jeździć na rolkach, ale „zbyt łatwo było przewrócić się na plecy”.

Teraz codziennie rano wychodzi na spacer ze swoim psem Pissy (nadał suni to imię ze względu na jej nawyk siusiania wszędzie, którego udało mu się pozbyć dopiero po kilku latach) i deskorolką. Lawrence czuje się bardzo pewnie na swojej desce, a Pissy dodaje mu pewności siebie: za każdym razem, gdy czuje, że zaraz upadnie, pies pomaga mu utrzymać równowagę. Do tego ma laskę! Lawrence'owi nie są obce zdziwione spojrzenia - od dawna potrafi zaszokować innych.

foto: google

Od wielu lat starszy pan mieszka na jachcie zacumowanym przy miejskim nabrzeżu - i jest zupełnie szczęśliwy. Przyzwyczaił się do ignorowania konwencji i jest pewien, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jego wieku - lub w każdym innym wieku – zacząć jeździć na deskorolce! „Wiek nie ma znaczenia. To nie jest tylko dla młodych ludzi, to jest dla wszystkich” – mówi mężczyzna.

Główne zdjęcie: google.com