Pies kilkakrotnie był bohaterem wiadomości i ostatecznie pomógł właścicielowi połączyć się ponownie z krewnymi, którzy przez długi czas i bezskutecznie próbowali się z nim spotkać.

O 80-letnim Alfie Kitsonie i jego pięcioletnim psie Millie świat dowiedział się kilka miesięcy temu, gdy w Internecie pojawiły się zdjęcia suni o imieniu Millie zbierającej śmieci na ulicy i wrzucającej je do kosza. Zwyczaj sprzątania i porządkowania swojego rodzinnego miasta Hereford ma już od dawna. Sunia szybko stała się znana miejscowym i prasie. Sunia kilkakrotnie była bohaterką wiadomości i historia o niej pomogła jej właścicielowi, Alfie, aby mężczyzna połączył się z bratem Dave i siostrą Anne, których nie widział od ponad 20 lat.

Na początku XXI wieku Alfie przeprowadził się do Hiszpanii. Adresy jego krewnych z Hereford nie zachowały się, więc mężczyzna nie był w stanie utrzymać z nimi kontaktu. Dave i Ann również się wyprowadzili i w końcu rodzeństwo poszło własnymi drogami. Jednak 18 miesięcy temu żona Alfiego zachorowała i para musiała wrócić do Anglii. Mąż Anne zobaczył w lokalnych wiadomościach artykuł o Millie. Powiedział swojej żonie, która w ciągu kilku dni była w stanie znaleźć adres zamieszkania swojego brata w wiosce zwanej Ullingswick, gdzie obecnie mieszka ze swoją żoną Judy. Okazało się, że Anne od lat próbowała nawiązać kontakt z Alfim i próbowała go odnaleźć w Hiszpanii. Kilka tygodni temu Anne i Dave odwiedzili swojego brata i razem z Millie wybrali się na spacer po rodzinnych ulicach, po których biegali jako dzieci. „Wszyscy dorastaliśmy w Hereford, a teraz spotykamy się w tym samym miejscu. To jest po prostu cudowne!” – opowiada Alfie.

Rodzeństwo ma teraz nawzajem swoje adresy domowe i numery telefonów, więc planują częściej się ze sobą komunikować i widywać. W tym, co go spotkało, Alfie nigdy nie przestaje dziękować Millie. Znalazł ją, gdy miała osiem miesięcy - ktoś włożył szczeniaka do worka na śmieci i przywiązał do drzewa. „Ona nie tylko jest częścią rodziny, ona jest rodziną. Moja żona i ja jesteśmy szczęśliwi z tego, co potrafi nasz zwierzak. To niesamowity pies!” – mówi Alfie.

Główne zdjęcie: google.com