Jak każdy kraj, Portugalia ma własne prawa i ustawy. Na przykład prezydent jest wybierany tylko raz na 5 lat i nie ma władzy wykonawczej. Obecnie na czele republiki stoi Marcelo Rebelo de Sousa.

Tego lata zasłynął w sieciach społecznościowych nie tylko jako prezydent kraju, ale także jako osoba troskliwa i życzliwa. To jest historia, którą chcemy się z Tobą podzielić.

foto: laykni.com

Pod koniec lipca Sousa odpoczywał na lokalnej plaży, zupełnie sam, bez ochrony i kamer. Nawiasem mówiąc, w kwietniu był też widziany w supermarkecie - stał w kolejce i był też sam.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Na plaży wyglądał jak zwyczajny obywatel, do tego stopnia że wielu wczasowiczów nawet nie podejrzewało, kto odpoczywa obok nich. Sousa zauważył dwie kobiety, które znalazły się w bardzo niebezpiecznej sytuacji: ich łódź wywróciła się, prąd był silny i nie mogły sobie poradzić.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

71-letni prezydent długo się nie zastanawiał, natychmiast rzucił się na ratunek tonącym. Na szczęście kilku innych mężczyzn przyszło z pomocą. Razem udało im się uratować kobiety, które były tylko lekko przestraszone.

foto: laykni.com

Ponieważ jest tam bardzo duży prąd zachodni, zostały rzucone, przewrócone, nałykały się wody i nie mogły obrócić łodzi aby na nią wspiąć. Prąd był tak silny, że nie mogłyby dopłynąć do brzegu”, powiedział później de Sousa.

Myślę, że przywódca kraju dał wspaniały przykład swoim rodakom!

Główne zdjęcie: laykni.com