Bez względu na to, jak rozwijają się okoliczności życiowe, przyjaźń i miłość są najcenniejszym zasobem. Na potwierdzenie dzielimy się wzruszającą historią z Kolumbii.

Przypadkowy przechodzień nie mógł przejść obok niesamowitego obrazu i włączył aparat w swoim smartfonie. Na stopniach kamiennych schodów w parku Bucaramanga mężczyzna przygotował świąteczny poczęstunek dla siebie i dwóch zwierząt. Sądząc po tym, że psy miały na sobie świąteczne czapki, to były urodziny.

Tradycyjna pieśń gratulacyjna i uściski tylko potwierdziły przypuszczenia obserwatora. Był też tort z dwiema zapalonymi świeczkami. Go człowiek, zgodnie z oczekiwaniami, podzielił na talerze.

Po zakończeniu zdjęć zaintrygowany obserwator podszedł do trio i dowiedział się, że mężczyzna nazywa się Choco José Luis Matos.

Source: facebook.com

Kilka lat temu uciekł z domu, w którym był maltretowany i od tego czasu mieszka na ulicach Bucaramanga. Zgarnął tu dwa szczenięta, są to jego najbliżsi przyjaciele. W tym dniu obchodzili urodziny Kudłatego, drugi pies ma na imię Nena. Wzruszony przechodzień zaoferował swoją pomoc Choco i jego przyjaciołom, a jakiś czas później, po opublikowaniu filmu w sieci społecznościowej, dołączyło do niego wielu okolicznych mieszkańców.

Teraz, dzięki filmowi, bezdomny mężczyzna i jego psy to prawdziwe gwiazdy. A park miejski stał się miejscem spotkań nieobojętnych, którzy przynoszą im jedzenie i inne rzeczy, a także wspólnie robią zdjęcia.

Source: facebook.com

Niektórzy przychodzą ze swoimi psami. Ponadto o los Choco zadbało kilku dobrych samarytan i wydaje się, że dzięki nim los Choco i jego pupili może się zmienić na lepsze.

Główne zdjęcie: lemurov.net