Dwa lata temu książę Harry i książę William rozpoczęli nowy projekt, który ma na celu pomoc wielu ludziom, którzy przechodzą przez trudności emocjonalne wpływające na zdrowie psychiczne. Otwierają oddziały szpitalne, poradnie psychologiczne, ośrodki szkoleniowe itp.

Zachęcają ludzi, aby więcej mówili o tym, co ich martwi i nie trzymali w sobie wszystkiego. Książę Harry udowadnia na swoim przykładzie, że przynosi to ulgę w życiu.

Przedstawiamy najbardziej emocjonalne cytaty Harry'ego o księżnej Dianie.

foto: all4soul.com

„Gdybym wiedział, że ten telefon od niej z Paryża był ostatnim, powiedziałbym jej o wiele więcej, niż w końcu powiedziałem. Powiedziałbym jej wszystko. To była zbyt krótka rozmowa i żałuję tego aż do dziś i zawsze będę żałował”

foto: all4soul.com

„Mogę powiedzieć z całą pewnością, że utrata matki w wieku 12 lat wyłączyła moje emocje na następne 20 lat i miała duży wpływ na moje życie osobiste i pracę”

foto: all4soul.com

„Teraz żałuję, że przez pierwsze 28 lat mojego życia nie rozmawiałem z nikim o rzeczach, na których mi zależało, a szczególnie o mojej matce. Nigdy o tym nie mówiłem”

foto: all4soul.com

„Mam niewiele wspomnień o matce, o dzieciństwie z nią. Więc nie mówię, że robię coś dlatego, że ona by tego chciała, po prostu robię coś i myślę sobie: „Myślę, że by się jej to spodobało”

foto: all4soul.com

„Teraz wiem, że mówienie o swoich problemach na głos jest ogromnym plusem, a jednocześnie ogromną wadą milczenia o nich. Nie tylko dla Ciebie, ale dla wszystkich wokół Ciebie. Jeśli będziesz milczeć, staniesz się problemem. Byłem problemem przez całą moją młodość. Nie mogłem sobie z tym poradzić”

foto: all4soul.com

„Kiedy umarła, powstała pustka nie tylko wokół Williama i mnie, ale wokół wszystkich ludzi, którzy kochali naszą matkę. Wszystko, co chcę zrobić, to spróbować wypełnić tę pustkę, a jeśli uda mi się to choć trochę, to już jestem szczęśliwy. Zdaję sobie sprawę, że przez resztę życia będę próbował wypełnić tę pustkę. I tak samo będzie z Williamem”

foto: all4soul.com

„Była naszym obrońcą, opiekunem i przyjacielem. Nigdy nie pozwoliła, aby nasza wiara w nią lub nasza miłość do niej została zachwiana. Odeszła w zapomnienie dla wszystkich poza moim bratem i mną. Dla nas dwojga była po prostu mamą, najlepszą mamą na świecie”.

foto: all4soul.com

Główne zdjęcie: all4soul.com