Po zakończeniu sezonu urlopowego na wsi można znaleźć psy i koty, które zostały porzucone. Bezduszni właściciele bez wyrzutów sumienia zostawiają swoje zwierzęta na pastwę losu i wyjeżdżają do miasta. Kotka Malta była jedną z takich nieszczęsnych zwierzaków. Na dodatek miała poważne problemy zdrowotne, więc nie mogła nawet chodzić.

Kotka był w stanie, z wielkim trudem, doczołgać się do domu, gdzie mieszkali ludzie. Ludzie nie mogli znieść patrzenia jak zwierzę cierpi i zadzwonili do wolontariuszki, którą dobrze znali.

Kiedy kobieta przybyła na miejsce, zobaczyła biedne stworzenie, wychudzone, chorowite, o smutnym spojrzeniu. Zrozumiała, że kotkę należy natychmiast ratować, więc przeniosła ją do transportera i zabrała do kliniki weterynaryjnej.

foto: mimimetr.me

Badanie rentgenowskie wykazało, że kotka miała uszkodzony kręgosłup w dwóch miejscach i nie mogła poruszać ogonem. Ponadto, kotka miała zapalenie płuc z powodu tak długiego leżenia na ziemi.

Po wizycie w klinice kobieta zabrała kotkę do domu, wykąpała ją w ciepłej kąpieli i nakarmiła. Kotka dobrze zniosła kąpiel.

Kobieta zaczęła leczyć kotkę. Najpierw trzeba było wyleczyć stan zapalny. Terapia ciągnęła się długo, leki okazały się nieskuteczne, cały czas były przepisywane inne. W międzyczasie Malta dobrze się odżywiała. To dało jej siłę, by odzyskać sprawność ruchową.

foto: mimimetr.me

Na początku kotka tylko się czołgała, potem, po sesji masaży i codziennych ćwiczeń, zaczęła powoli chodzić.

Następnie kotka została wysterylizowana. Po pewnym czasie kobieta kontynuowała ćwiczenia. Kotka zaczęła chodzić jeszcze pewniej.

Malcie pozostało jedynie leczenie przewodu pokarmowego. Musi przejść przez badania, aby otrzymać odpowiednie leczenie, które nie jest tanie. Jak tylko zakończy się jej terapia, dla Malty zaczną szukać nowych właścicieli.

foto: mimimetr.me

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają nieszczęsnym porzuconym zwierzętom!

Główne zdjęcie: mimimetr.me