Kyiv Animal Rescue Group zwróciła się do publiczności za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wolontariusze szukają nowego domu dla pięcioletniego Darta. Przeczytaj ten artykuł o losie osieroconego cane corso.

foto: lemurov.net

Obrońcy praw zwierząt zostali powiadomieni przez policję o psie. Stróże prawa nie byli w stanie wejść do mieszkania, w którym rzekomo zmarł mężczyzna, z powodu cane corso, który bronił swojego właściciela. Później, gdy pies został znieczulony za pomocą środka uspokajającego, okazało się, że właściciel zmarł około pięciu dni temu. Pies był pod wpływem stresu emocjonalnego związanego z jego utratą i był zamknięty przez tyle dni bez jedzenia i spacerów.

foto: lemurov.net

Krewni właściciela Darta początkowo mieli zamiar zabrać go do siebie, ale później zmienili zdanie i postanowili uśpić psa. Wolontariusze nie mogli pogodzić się z tym, że zupełnie zdrowy pies ma zostać uśpiony. Piesek jest już pod opieką lecznicy i czeka na nowych właścicieli.

foto: lemurov.net

Wolontariusze mają nadzieję, że znajdzie się odpowiedzialny i doświadczony właściciel. Cane corso jest doskonałym obrońcą, inteligentnym i lojalnym, potrafi odróżnić zabawę od prawdziwego zagrożenia i działać zdecydowanie. Pies w rodzinie jest kochającym, dobrodusznym i zorientowanym na właściciela.

Główne zdjęcie: lemurov.net