Spróbuję jeszcze dzisiaj!

Czy kiedykolwiek zdarzało ci się, że leżałeś w łóżku i chciałeś zasnąć, ale zdawałeś sobie sprawę, że twój umysł po prostu nie chce się wyłączyć i zasnąć?

Zdarzało mi się to przez około siedem lat z rzędu. Spałem około pięciu godzin w nocy - jeśli oczywiście mogłem. Czasami nie mogłem zasnąć przez całą noc! To było do momentu, dopóki nie porozmawiałem z balijskim uzdrowicielem, który dał mi wskazówkę, jak przespać co najmniej siedem godzin. Nie masz pojęcia jakie to błogie – dodatkowo dodałem do jego rad kilka własnych technik, dzięki którym osiągniesz nie tylko sen, ale taki sen, jaki powinien być.

Jeśli nie możesz zasnąć, nie denerwuj się - bądź mądry. Zadaj sobie pytanie, dlaczego właściwie nie możesz zasnąć? Poniżej znajdziesz kilka pytań, które pomogą Ci udzielić właściwej odpowiedzi:

Cały dzień byłeś zajęty i nie miałeś chwili na odpoczynek?

Oznacza to, że zanim położysz się do łóżka, twój umysł potrzebuje czasu na relaks.

Co robić: pozwól sobie na jedną godzinę wolnego czasu pod koniec dnia i spędź ją bez telewizora, telefonu i innych gadżetów. Stwórz dla siebie rytuał, który będzie sprawiał Ci przyjemność. Poczytaj książkę, spędź czas z rodziną, pomyśl o tym, co się wydarzyło lub przygotuj się na następny dzień.

Czy piłeś wieczorem napój kofeinowy lub energetyczny?

Jeśli czytasz to o 2 w nocy, napij się wody i zjedz coś, co sprawi, że będziesz senny. Dla jednych jest to mleko, dla innych chleb. Kurczak, który zawiera tryptofan, może być również dobrym sposobem na dobry sen. W przyszłości staraj się nie pić niczego zawierającego kofeinę lub napojów energetycznych po godzinie 23.00, lub całkowicie ich unikaj.

Czy martwisz się o jutro?

Co robić: kup sobie notatnik i zapisuj w nim wszystko, co masz do zrobienia. Zrób listę w porządku malejącym według ważności i wypisz ją na następny tydzień. To pozwoli Ci się uspokoić na tyle, by móc zasnąć.

Czy twój umysł nie potrafi zapomnieć o pewnej sytuacji, próbując znaleźć rozwiązanie?

Co robić: bez względu na to, jak okropna jest sytuacja, nie możesz nic zrobić w środku nocy. Jeśli przygotowujesz się do rozmowy lub wydarzenia, prawdopodobnie i tak potoczy się ono zupełnie inaczej, niż to sobie obecnie wyobrażasz. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to być tam i wykazać się inteligencją i otwartością. Cóż, do tego potrzebny jest zdrowy sen. Jeśli przywołujesz przeszłość, pamiętaj - nie możesz jej zmienić, musisz ją tylko zaakceptować. Więc odpuść sobie. Niech to opuści twój umysł.

Czy czujesz się niespokojny?

Zrób listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Zapisz pięć z tych rzeczy na kartce papieru, zanim pójdziesz spać. Pomoże Ci to lepiej spać i mieć przyjemne sny.

Czy jesteś tak podekscytowany, że nie możesz zasnąć?

Często mi się to zdarza. Postaraj się wstać i zrobić coś prostego, a nawet trochę nudnego. Przeczytaj książkę, zaplanuj sprawy na jutro lub zajmij się swoimi finansami. To na pewno pomoże Ci zasnąć.

Główne zdjęcie: leafclover.club