Sammy, 14-letnia sunia rasy jamnik, zadziwiła ludzi swoją lojalnością wobec właściciela, który już nigdy do niej nie przyjdzie. Tylko psy potrafią tak kochać!

Pod koniec stycznia, Sammy została znaleziona na ulicach New Jersey przez przypadkowego przechodnia i została zabrana do schroniska Monmouth County SPCA. Zachowanie jamnika zadziwiło nawet doświadczony personel. „Przez cały dzień sunia siedzi i wpatruje się w okno, jakby czeka, aż ktoś po nią przyjdzie. Za każdym razem, gdy ktoś przechodzi obok, wyciąga się do przodu całym ciałem, a potem odwraca się, gdy widzi, że ta osoba odeszła” - napisano w poście na Facebooku.

foto: google

Pies nie był bezdomny, ale nic nie było wiadomo o jego właścicielu - aż do momentu, gdy nadeszła wiadomość, że był to starszy mężczyzna, który niedawno zmarł. Ponadto schronisko zostało poinformowane, że Sammy straciła nie tylko swojego właściciela, ale także przyjaciela, z którym mieszkała od dłuższego czasu.

Historia jamnika sprawiła, że użytkownicy mediów społecznościowych zalali się łzami. Post o Sammy zebrał ponad dwa tysiące komentarzy na Facebooku. „Brak słów”, „Nie mogę nic przeczytać z powodu łez. Cały czas płaczę”, „Moje serce jest złamane. Trudno sobie wyobrazić, jak się czuje ta mała istota” – pisali subskrybenci. W mediach społecznościowych schronisko poprosiło użytkowników o podzielenie się historią Sammy - w nadziei, że pomoże to znaleźć cierpiącemu psu nowy dom. Ponad trzy tysiące osób udostępniło ten post i to pomogło. W ostatnich dniach stycznia nadeszła dobra wiadomość - Sammy została adoptowana!

Było tak wielu chętnych, że cały czas ktoś dzwonił. Pracownicy schroniska potrzebowali około siedmiu godzin, aby przejrzeć wszystkie zgłoszenia, aż w końcu udało się znaleźć właściciela dla Sammy. Jego tożsamość nie została ujawniona, ale Monmouth County SPCA pokazało kilka zdjęć z pierwszego spotkania jamnika z nim.

foto: google

foto: google

Schronisko jest zachwycone tym szczęśliwym zakończeniem i ma nadzieję, że nowy właściciel będzie w stanie pomóc suni. Monmouth County SPCA również zachęca ludzi przyjść do schroniska i znaleźć sobie wiernego towarzysza, ponieważ istnieje wiele uroczych psiaków z kochającymi sercami, które czekają na swoją szansę każdego dnia, będąc w schronisku.

Główne zdjęcie: google.com