Wielu aktorów „Przeminęło z wiatrem” zyskało ogromną popularność po premierze filmu, ale losy niektórych z nich były bardzo tragiczne.

Vivien Leigh

26-letnia Viviene została wybrana spośród prawie półtora tysiąca kandydatek, a rola Scarlett przyniosła Leigh niesamowitą popularność.

foto: lemurov.net

W 40-tym roku ubiegłego wieku Viviene została żoną reżysera i producenta Laurence'a Oliviera. Para odniosła sukces, ale Leigh nie była w stanie zostać matką: dwie ciąże zakończyły się poronieniami. Po drugiej próbie urodzenia dziecka aktorka popadła w depresję, a później dowiedziała się o chorobie - gruźlicy płuc.

Mąż nie zdołał wspierać Viviene i w dniu jej 45-tych urodzin poprosił o rozwód. Leigh była aktywna w zawodzie aktorki pomimo swojej choroby. Niestety gruźlica wygrała – legendarna aktorka zmarła w 67-ym roku życia.

Clark Gable

Clark Gable, inaczej Rhett Butler, był już sławny przed "Przeminęło z wiatrem", ale marzył o zmianie typu ról które grał (często łajdaków). Podczas kręcenia filmu, Clarke poślubił swoją ukochaną - aktorkę Carol Lombard. W 42 roku Gable owdowiał: samolot którym leciała jego żona, uderzył w górę i rozbił się. Powodem był błąd pilota.

foto: lemurov.net

Zdruzgotany Clark wpadł w depresję i postanowił wstąpić do armii. Udało mu się przeżyć. Po służbie w armii Gable kontynuował karierę aktorską, a w 60 roku niespodziewanie zmarł na zawał serca.

Leslie Howard

Po zakończeniu zdjęć Howard (grał rolę Ashleya Wilkesa), który był już wtedy bardzo sławny i odnosił sukcesy, kontynuował karierę Hollywood.

foto: lemurov.net

Samolot, którym Leslie leciał z Lizbony do Londynu, został zaatakowany przez niemieckich myśliwców. Wszyscy pasażerowie, włączając Howarda, zginęli.

Hattie McDaniel

Hattie McDaniel, która wcieliła się w rolę pokojówki (Mammy), otrzymała za tą rolę Oscara. Nie miała jednak szczęścia w życiu osobistym. Pierwszy mąż zmarł zaraz po ślubie, a małżeństwo z drugim mężem nie potrwało nawet roku. Początek związku z trzecim małżonkiem był dobry, ale nieudana ciąży doprowadziła do niezgody w rodzinie i wkrótce Hattie złożyła pozew o rozwód. Powodem była zazdrość drugiej osoby.

foto: lemurov.net

Jej czwarte małżeństwo też nie było szczęśliwe. Wkrótce po tym u McDaniela zdiagnozowano raka piersi. Hattie przegrała z chorobą i zmarła w wieku 57 lat. Pozostawiła prośbę w testamencie, aby pochowano ją w śnieżnobiałej trumnie.

Olivia de Havilland

Olivia de Havilland grała rolę Melanie Hamilton. Za życia była całkowitym przeciwieństwem łagodnej i dobrodusznej Melanie. Nieustannie rywalizowała ze swoją młodszą siostrą Joan i nie wahała się dochodzić swego.

foto: lemurov.net

Po zakończeniu zdjęć Olivia pozwała wytwórnię filmową o renegocjację warunków umowy, zgodnie z którą aktorzy nie mogli występować w innych filmach przez sześć miesięcy po zakończeniu kręcenia filmu. Wygrała proces, co było ważnym wydarzeniem dla środowiska aktorskiego.

Dalsza kariera aktorki była bardzo udana, przynosząc jej sławę i duże dochody. Olivia miała dwoje dzieci. Niestety jej syn zmarł na raka w wieku 42 lat. Sama Havilland zmarła latem 2020 roku i dożyła 104 lata.

Takie są losy legendarnych aktorów, którzy zagrali w filmie „Przeminęło z wiatrem”. Nie wszyscy byli szczęśliwi, ale fani zapamiętali ich jako odnoszących sukcesy i utalentowanych.

Główne zdjęcie: lemurov.net