Dziewczynka i pies są teraz nierozłącznymi przyjaciółmi, a świat zmienia się, gdy są razem.

Kiedy sunia o imieniu Weenie po raz pierwszy trafiła do rodziny Cooley, nie wiedziała jeszcze, czyim psem zostanie. Szczeniak uwielbiał wszystkich w rodzinie, ale stopniowo stał się własnym psem małej córki Cooley'a, Mary. Pies stał się jej najlepszym przyjacielem i jednocześnie ulubioną zabawką. Dziewczynka i pies stali się nierozłączni: spali razem, chodzili razem na spacery, a kiedy nadszedł czas, aby zabrać córkę do lekarza, matka poprosiła o pozwolenie zabrania jamnika ze sobą.

foto: google

Mary ma autyzm i wiele rzeczy, które dla nas są normalne, dla niej są trudne lub przerażające. Na przykład wizyty u lekarza: dziewczynka krzyczała i płakała, a potem wyrywała się i uciekała z gabinetu, żeby się schować. Stopniowo rodzicom udało się namówić córkę, by przestała uciekać - ale wtedy siedziała nieruchomo jak posąg, nie odpowiadała na pytania i wpatrywała się w jeden punkt. Wizyty u lekarza były prawdziwą udręką dla wszystkich.

foto: google

Kiedy więc pojawiła się Weenie i mama zauważyła, jak przytulnie i bezpiecznie dziewczynka czuła się w jej towarzystwie, mama postanowiła, że pies może pomóc podczas wizyty u lekarza. I tak też zostało zrobiono. Mary niosła Winnie w ramionach, a ona dotykała swoim mokrym nosem jej szyję, aby zwrócić na siebie uwagę swojej małej właścicielki. Mary skupia się na swoim przyjaciele i nie boi się już tego, co dzieje się wokół niej.

foto: google

To była magiczna przemiana! Z Weenie w jej ramionach, Mary była chętna do rozmowy z lekarzami i pielęgniarkami, i była uśmiechnięta! Gdzie się podziała mała, przestraszona dziewczynka - na jej twarzy nie było ani śladu zmartwienia. Możliwość przytulania Weenie podczas wizyty u lekarza dała Mary poczucie bezpieczeństwa, a piesek też był szczęśliwy obok niej.

foto: google

Kiedy pies pojawił się w życiu rodziny Cooley, nie wiedzieli jeszcze, jak bardzo zmieni ich życie i jak bardzo zaprzyjaźni się z ich córką. Teraz Weenie i Mary są nierozłącznymi przyjaciółmi, a pies zawsze będzie obok, aby uczynić życie dziewczyny lepszym.

Główne zdjęcie: google.com