Współczesne społeczeństwo stopniowo zwraca się ku osobom, które się różnią od innych. Są bardziej tolerancyjni wobec osób o nietypowym wyglądzie, co często towarzyszy osobie z niepełnosprawnością.

Nie ominęło to również branży mody. Niedawno Internet dowiedział się o 22-letniej mieszkance Walii, Beth Matthews. Urodziła się z zespołem Downa, ale nie przeszkodziło jej to w realizacji marzeń i podpisaniu kontraktu z wyspecjalizowaną brytyjską agencją reklamową Zebedee. Agencja powstała pięć lat temu i zajmuje się wyłącznie pracą z osobami niepełnosprawnymi.

Nie zakładaj jednak, że niepełnosprawność wystarczy, by zostać modelką. Przechodzą castingi, wykazując się błyskotliwą osobowością i umiejętnością występowania przed kamerami.

Urocza Beth potrafiła to wszystko pokazać i agencja zgodziła się na współpracę z nią! Dziewczyna jest zachwycona, mówi, że do podjęcia tego kroku zainspirował ją przykład 19-letniej Ellie Goldstein.

Współpracuje z Zebedee od czterech lat i zdążyła już trafić na okładkę magazynu Vogue oraz pracować dla marki Gucci.

Beth Matthews okazała się być tak interesującą modelką, że dosłownie od razu zainteresowała sobą reklamodawców, biorąc udział w wielu sesjach zdjęciowych, a nawet promując odzież ślubną.

Fiona, matka Beth, twierdzi, że jej córka dosłownie rozkwitła. Możemy się tylko z tego cieszyć, bo jak pokazują statystyki, „słoneczni” ludzie, jak nazywają takich jak Beth, rodzą się średnio 1 na 700-1500 osób. Dziewczynki takie jak Beth i Ellie są inspiracją dla rodziców takich noworodków, zaszczepiają wiarę w to, że ich dzieci mogą znaleźć coś dla siebie w dzisiejszym świecie.

Główne zdjęcie: lemurov.net