Pies nie mógł spokojnie słuchać skomlenia szczeniąt pozostawionych bez matki. Przecież nie ma cudzych dzieci!

Pracownicy Barkers Pet Model and Grooming w Albercie w Kanadzie mieli do czynienia z wieloma niezwykłymi sytuacjami, ale historia owczarka australijskiego o imieniu Maggie poruszyła nawet najbardziej doświadczonych.

Salon często pomaga schroniskom i zabiera zwierząt do siebie. Kiedy sunia Maggie została bezdomna, Barkers zgodzili się zapewnić jej tymczasowy dom. Kilka dni później salon przygarnął kolejne dwa małe szczeniaczki, które zostały bez matki.

Pierwszej nocy przestraszone szczeniaki piszczały żałośnie, a Maggie, której cały miot został rozebrany tydzień wcześniej, nie mogła tego zignorować. Owczarek jakimś cudem zdołał otworzyć klatkę i udał się do szczeniaków, by je pocieszyć.

Source: youtube.com

Właścicielka salonu Sandy Aldred miała szczęście być świadkiem tej cudownej chwili. Postanowiła zdalnie sprawdzić nagranie z kamery wideo poprzez aplikację w swoim telefonie i zauważyła ruch w pokoju, w którym trzymano psy. Po bliższym przyjrzeniu się, mogła na własne oczy zobaczyć ucieczkę Maggie. Pies nie mógł wejść do klatki ze szczeniakami. Owczarek położył się, żeby polizać szczeniaki przez kraty klatki.

Po tym co zobaczyła kobieta natychmiast pojechała do salonu. Była tak wzruszona, że pozwoliła Maggie spać ze szczeniakami. „Byli tacy szczęśliwi - wspomina dziewczyna. - Maggie obwąchała szczeniaków, a potem psy skuliły się obok siebie i zapadły w spokojny sen. Szczeniaki tak bardzo potrzebowały matki, a ona ich. To był bardzo wzruszający moment”.

Wkrótce Maggie wróciła do swoich dawnych właścicieli. Właściciele nie byli w stanie przyjąć szczeniąt, ale dzięki opublikowaniu filmiku w mediach społecznościowych, szybko znaleziono dla maluchów nowy dom.

Główne zdjęcie: google.com