Wiele osób boi się pitbulli i stara się ich unikać. Większość ludzi nie bierze jednak pod uwagę, że przerażające zachowania tej rasy wynikają z nieprawidłowego szkolenia i błędów popełnianych przez właścicieli. Niektórzy właściciele pitbulli nie chcą uczyć swoich zwierząt, podczas gdy inteligentne i przemyślane podejście człowieka może zmienić przerażającego psa w wiernego pupila. Dowodem na to jest historia, którą pragniemy opowiedzieć w tym artykule.

Amerykańska rodzina z Ohio, składająca się z rodziców i dwójki dzieci, przygarnęła pitbulla o imieniu Amber, który został zabrany ze schroniska. Według właścicielki psa, Tracey Daniels, pies jest zawsze spokojny, a nawet ma wzorowe zachowanie. Nigdy nie było żadnych dziwnych sytuacji z udziałem zwierzęcia.

Pewnej nocy Tracey zapadła w głęboki sen, ale jakiś czas później obudziła się, gdy sunia z niewiadomych przyczyn warczała i próbowała ściągnąć z niej koc. Najwyraźniej zwierzę było czymś zaniepokojone i próbowało obudzić swoich właścicieli. Kobieta nie zdążyła się jeszcze obudzić i nie rozumiała, co się dzieje.

Tracey wstała z łóżka i zaczęła uspokajać psa, myśląc, że sunia miała zły sen. Ale Amber była zbyt niespokojna i chciała, żeby właścicielka poszła za nią. Właścicielka posłuchała swojego pupila i udała się do łazienki. Wkrótce poznała przyczynę dziwnego zachowania Amber. Znalazła syna leżącego na zimnej podłodze w łazience.

foto: mimimetr.me

Tracey nie zawahała się i zadzwoniła po karetkę, która przybyła na miejsce w ciągu kilku minut. Okazało się, że chłopiec miał atak padaczki. Na szczęście dzięki czujności Amber udało się uratować życie syna Tracey. Chłopiec został przewieziony do szpitala i po krótkim czasie wrócił do domu. Rodzina wróciła do normalnego trybu życia, ale od tej pory zaczęła bardziej uważać na dziecko, u którego wykryto pewne problemy zdrowotne.

Amber jest wrażliwa i chętna by opiekować się swoją rodziną. Sunia przez dłuższy czas kładła się obok swojego młodego właściciela, aby go pilnować, gdyby coś mu się stało.

Rodzina ma duże szczęście, bo ma wiernego i troskliwego pupila, który zawsze jest gotowy do pomocy i dziękuje za to, że zabrali go ze schroniska i dali mu szansę na szczęśliwe życie.

Główne zdjęcie: mimimetr.me