Gepard zaskoczył mężczyznę. I jak tu się oprzeć sile potężnego drapieżnika, który nagle zapragnął się przytulić?

Sasan Amir, 27-letni fotograf i reżyser z Niemiec, jest częstym gościem na afrykańskiej sawannie. Tam robi wspaniałe zdjęcia i filmiki miejscowej faunie. W jego portfolio znajdują się przede wszystkim drapieżniki. Niedawno Amir ponownie udał się do RPA, gdzie przeżył bardzo niezwykłe doświadczenie.

foto: google.com

Sasan obserwował sawannę, szukając dobrych ujęć, gdy nagle zobaczył zbliżającego się do niego dzikiego geparda. Fotograf przestraszył się i powoli wstał, pokazując drapieżniku, że jest świadomy jego zbliżania się i gotowy do obrony. Gepard zatrzymał się i przez jakiś czas zastanawiał się, co robić dalej. Ale ciekawość przezwyciężyła ostrożność i znów ruszył w stronę Sasana. Gepard zbliżył się do niego, obwąchał fotografa, po czym dotknął go głową, jakby chciał powiedzieć, że wszystko dobrze, i usiadł obok niego. „Widziałem, że chciał się integrować. Zaczął nawet mruczeć jak kot” - opisuje Sasan to, co zobaczył.

foto: google.com

Amir potrzebował kilku minut, aby uświadomić sobie co go spotkało. Jakim był szczęściarzem, że miał okazję obcować z dzikim zwierzęciem na wyciągnięcie ręki! Gepard był całkowicie zrelaksowany i nie wykazywał żadnych oznak agresji. Nawet kilka razy polizał Amira, by okazać mu swoją sympatię.

„Odwiedziłem ten rezerwat kilka razy i widziałem, że jeden z gepardów jest gotowy do kontaktu z ludźmi, ale nigdy nie sądziłem, że będę miał szczęście poznać go” - mówi Amir.

Na szczęście aparat fotograficzny był w pobliżu i fotografowi udało się uzyskać unikalne ujęcie interakcji z dzikim drapieżnikiem. Tego dnia gepard pozwolił się nawet pogłaskać, dając fotografowie rzadką okazję do poznania świata dzikich zwierząt bez żadnych konsekwencji zdrowotnych czy życiowych.

foto: google.com

foto: google.com

Sasan Amir po raz pierwszy zainteresował się fotografią w wieku 14 lat. Przez kilkanaście lat uczył się tej sztuki i doskonalił swoje umiejętności. Teraz Amir postanowił pójść dalej. Studiuje ochronę środowiska, pracuje również jako fotograf portretowy i reżyser, specjalizując się w fotografii dzikiej przyrody.

Główne zdjęcie: google.com