To rzadkie zwierzę z przyjemnością komunikowało się z ludźmi.

Turyści wypoczywający w Zatoce Magdaleny u wybrzeży Meksyku sfilmowali niezwykle przyjaznego wieloryba szarego.

Ciekawskie zwierzę wyskakiwało obok łodzi turystów i wystawiało głowę do głaskania. Kilka osób odważyło się nawet pocałować 45-tonowego wieloryba, a on najwyraźniej nie miał nic przeciwko temu. Wieloryb nie zapomniał o tym, by po bliskim kontakcie z ludźmi wieloryb nie zapomniał oblać ich strumieniem wody.

Source: youtube.com

„Wieloryb miał oceaniczny zapach. W dotyku okazał się bardzo miękki i gładki, trochę gumowaty. Nigdy nie sądziłem, że będę mógł dotknąć wieloryba, a nawet go pocałować. Myślę, że miał około 12-15 metrów długości” - powiedział Alex Banki, który ma 36 lat. Udało mu się pocałował zwierzę w brodę.

Wieloryb szary (kalifornijski, łac. Eschrichtius robustus) to ssak morski z rodziny fiszbinowców. Żyje w północnej części Oceanu Spokojnego, odbywając regularne sezonowe migracje. Istnieją dwa znane stada wielorybów szarych: ochocko-koreańskie i czukocko-kalifornijskie. Pierwsze stado zimuje i rozmnaża się w pobliżu Korei i południowej Japonii, a latem karmi się na Morzu Ochockim u wybrzeży północno-wschodniego Sachalinu. Drugie stado zimuje i rozmnaża się w Zatoce Kalifornijskiej, a latem karmi się w Morzu Czukockim, Morzu Beringa i Morzu Beauforta, czasami docierając do Morza Wschodniosyberyjskiego i na wschód do Przylądka Barrow.

Główne zdjęcie: moya-planeta.ru