Często, gdy ludzie wprowadzają się do mieszkania, w którym wcześniej mieszkali ich krewni w starszym wieku, nie mogą pozbyć się zapachów, które przesiąkły wszystko wokół. Co należy zrobić? Generalny remont?

Samodzielność

Nie należy się spieszyć z podjęciem tej decyzji. Zacznij od ogólnego sprzątania. Obejmuje to umycie podłóg środkami dezynfekującymi, następnie zrobienie dużej ilości prania i wietrzenie całego pomieszczenia każdego dnia.

Aby pozbyć się, lub przynajmniej zminimalizować, zapach stęchlizny, można zastosować następujące środki.

1. Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które od lat zalegają w pokojach. Należą do nich bardzo stare ubrania i gazety, nieużywane naczynia i inne rzeczy.

2. Czyszczenie mebli specjalnymi środkami do tapicerki.

3. Dywany i chodniki oddaj do pralni lub wyrzuć do śmieci.

4. Nie próbuj zamaskować zapachu perfumami. Jest to jeszcze gorsze, bo tworzy mieszankę nie powiązanych ze sobą zapachów.

5. Można również zastosować ozonator lub jonizator powietrza, klimatyzację z funkcją oczyszczania. Ale to jest dość drogie.

Tak zwane środki ludowe

1. Jedną łyżkę octu (jabłkowego) rozpuść w 0,5 szklanki wody. Przetrzyj tym środkiem wszystkie powierzchnie w domu. Następnie dobrze przewietrz mieszkanie.

2. Mangan nadaje się tylko do ciemnych mebli.

3. Rozsyp sodę oczyszczoną w najbrudniejszych miejscach i pozostaw na kilka dni.

4. Umieść ziarna kawy i skórki owoców cytrusowych w różnych pokojach.

5. Zapal i ustaw świece zapachowe we wszystkich pokojach, na korytarzu i w kuchni. Pozostaw je, aż całkowicie się wypalą. Albo umieść wszędzie kostki mydła.

Główne zdjęcie: shtuchka.net