Nie jest tajemnicą, że mężczyźni i kobiety postrzegają świat z różnych punktów widzenia. To, co dla jednej strony jest niezmiernie ważne, druga postrzega jako kompletny nonsens. Kobiety tylko dramatyzują, a mężczyźni skarżą się, że kobiety zarzucają im brak wrażliwości i banalność. Oczywiście prawda jest gdzieś pośrodku i każda ze stron musi przejść połowę drogi do idealnego porozumienia się.

Aidh al-Qarni jest muzułmańskim uczonym, pisarzem i jednym z najpopularniejszych kaznodziejów w Arabii Saudyjskiej. Niedawno w jednej z gazet ukazał się wywiad z szejkiem Al-Qarni, w którym mędrzec udziela mądrych rad dotyczących rozwiązywania konfliktów rodzinnych.

Relacje między mężem a żoną

Szejk Al-Qarni opowiedział na spotkaniu z muzułmańską publicznością o swojej skutecznej metodzie rozwiązywania największych nieporozumień z żoną w pięć minut. „Nie tylko Einstein i Newton mogą dokonywać wielkich odkryć. Wschód też jest do czegoś zdolny” - powiedział z uśmiechem uczony i pisarz i podzielił się sekretem, jak błyskawicznie naprawić rodzinne relacje.

Życzę każdemu kochającemu mężowi, aby mógł przeczytać, a co ważniejsze usłyszeć, te złote słowa!

„Jeśli kłócisz się z żoną, nie powinieneś podnosić głosu, zastraszać jej lub mówić jej, że się myli. Każda kobieta musi się wypowiedzieć - więc pozwól jej to zrobić. Po prostu nie patrz na komputer ani na telewizor.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jako mężczyzna, to ustąpić. Pochyl głowę i słuchaj z pokorą. Co najważniejsze, zachowaj milczenie. Niezależnie od tego, czy ma rację, czy nie.

Powiedz jej, że ma całkowitą rację i że pokutujesz przed Wszechmogącym. Obiecaj jej, że to się już nigdy nie powtórzy. Powiedz jej, że prosisz ją o wybaczenie, że popełniłeś błąd - nie wiesz, co w ciebie wstąpiło. I że jest ci bardzo przykro...

Kobieta jest wrażliwa, rządzą nią uczucia. I z reguły jest ona milsza, serdeczniejsza i bardziej miłosierna niż mężczyzna. Kobieta opiekuje się chorymi i bliskimi, gdy sama jest chora. Kobieta opiekuje się swoim dzieckiem, karmi go, tuli do piersi. Kobieta daje swojemu mężowi ciepło swojego serca. Ona się nim opiekuje i dba o niego. Skapituluj przed żoną i nawet nie próbuj się z nią kłócić!”

To proste! Jeśli chcesz naprawić relację ze swoją żoną, naucz się bezcennej umiejętności szczerego słuchania jej od czasu do czasu. Poświęcając zaledwie pięć minut, przyniesiesz wiele korzyści sobie i swojemu związkowi: lepiej zrozumiesz swoją partnerkę, poznasz jej zmartwienia, a co najważniejsze, usłyszysz między wierszami, co kupić jej na następne święta.

Pięciominutowa rozmowa pomoże wam zbliżyć się do siebie i jest doskonałą profilaktyką przed kolejną kłótnią. Tak na marginesie, jeśli nie wysłuchasz kobiety teraz, ona na pewno zmusi cię do tego później, ale w zupełnie innej formie...

Jeśli od czasu do czasu nauczysz się być uważnym i spokojnym, mówić o swoich uczuciach i częściej przytulać ukochaną osobę, to wszystkie powody do urazy znikną same. Bycie szczęśliwym jest łatwe!

Główne zdjęcie: umbrella.green