Zbieranie włosów z podłogi po każdym kliencie to jeden z najmniej lubianych obowiązków każdego fryzjera. Ten mężczyzna znalazł jednak ciekawe rozwiązanie. Zaczął postrzegać ścięte włosy jako materiał do tworzenia prawdziwych arcydzieł. Więcej o jego niezwykłej twórczości w tym artykule.

Allen Chen od dłuższego czasu pracuje w „XB Hair Professional”, salonie znajdującym się w dość dużym tajwańskim mieście Zhanghua. Stał się znany dzięki Instagramowi, gdzie mężczyzna zaczął zamieszczać swoje obrazy. Robi je po wyjściu klientów, ze zwykłych włosów, na podłodze salonu.

foto: lemurov.net

Można by pomyśleć, że ten dziwny materiał nie pozwala na tworzenie pełnowartościowych obrazów. Ale dzięki umiejętnościom i cierpliwości Chena staje się to możliwe. Jednak Chen zdobył swoją sławę jeszcze wcześniej, nie dzięki obrazom, ale dzięki niezwykłym rysunkom, które wykonywał na głowach swoich klientów.

foto: lemurov.net

Sławę zdobył w 2017 r. na chińskim odpowiedniku Twittera, Weibo. W tamtych czasach zamieszczał jedynie zdjęcia fryzur, które wykonywał dla klientów salonu. Teraz jednak, po przeniesieniu się na Instagram, mężczyzna zachwyca swoich fanów bardziej skomplikowanymi dziełami.

foto: lemurov.net

Allen tworzy swoje dzieła gołymi rękami, a czasami poprawia je za pomocą karty bankowej. Nie ma innego wyjścia: włosy mogą zbyt łatwo rozwiewać się we wszystkich kierunkach przy każdym gwałtownym ruchu.

foto: lemurov.net

Obecnie jego pracę śledzi ponad 15 000 użytkowników. Wszyscy podziwiają umiejętności fryzjera i dokładność jego pracy. Nie dziwi więc to, że cena za usługi legendarnego Allena Chena znacznie wzrosła od czasu jego światowej sławy.

Główne zdjęcie: lemurov.net