W mediach społecznościowych ten wyjątkowy kot jest nazywany „lemurem” i „yeti”. Jego niezwykły wygląd nie pozostawia nikogo obojętnym. Koty to w gruncie rzeczy niesamowite stworzenia, ale Richy jest naprawdę wyjątkowym kotem.

Wszystkie koty rasy Maine Coon wyróżniają się dużym rozmiarem. Jednak ten kot z Francji, oprócz swojego imponującego rozmiaru, ma również bardzo ciekawe umaszczenie, które upodabnia go do lemura. Kot ma grubą, srebrzystą sierść. W tym samym czasie pyszczek i łapy kota są w czarnym kolorze. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że kot ma na sobie futerko - tak nienaturalnie wygląda jego niezwykłe umaszczenie.

Kiedy Adriana, właścicielka Richy’ego, założyła mu profil na Instagramie i zaczęła publikować zdjęcia i filmiki z jego udziałem, profil natychmiast zaczęli subskrybować wielu miłośników kotów. Ten niezwykły Maine Coon ma obecnie ponad 128 000 subskrybentów, którzy obserwują jego profil na Instagramie i komentują jego zdjęcia.

Kot, który ma teraz metr długości, zamieszkał z Adrianą w pierwszych miesiącach pandemii. Dziewczyna czuła się samotna podczas pandemii i chciała przeżyć ten trudny czas razem ze zwierzęciem. Według dziewczyny, już po opublikowaniu pierwszego filmiku z Richy otrzymała setki wiadomości z pytaniami. Filmik obejrzało ponad milion użytkowników, z których wielu zdecydowało się udostępnić go na portalach społecznościowych. W ten sposób Richy zyskał sławę - według Adriany, widziała nawet zdjęcia swojego kota na chińskich portalach społecznościowych.

Myślę, że mój Richy jest wyjątkowym stworzeniem. Nigdy wcześniej nie spotkałam Maine Coona, który by tak wyglądał” - mówi Adriana.

Pomimo swojego dziwnego wyglądu Richy jest łagodny i przyjazny - mówi jego właścicielka. Dziewczyna twierdzi, że kot lubi poznawać nowych ludzi, dobrze dogaduje się z dziećmi, a niektórymi z nich bardzo się interesuje. Ale małe dzieci nie potrafią odwzajemnić tego uczucia - wiele z nich jest przestraszonych wielkością i wyglądem Richy’ego.

Maine Coon nie nudzi się jednak nawet wtedy, gdy jest sam. Właścicielka zrobiła dla niego własny pokój zabaw, z miejscem na aktywność i dzienne drzemki. Adriana opowiada, że Richy dużo śpi i lubi to robić z dala od ludzi. Kiedy nie śpi, kot spędza dużo czasu w kuchni, gdzie lubi wylegiwać się na stole jadalnym i patrzeć, jak jego właściciele jedzą.

Nie sposób nie zakochać się w Richy - Adriana przekonała się o tym na własnej skórze. Ale dla tych, którzy patrząc na niego, chcieliby mieć własnego kota rasy Maine Coon, Adriana ostrzega. Według dziewczyny, decyzja o zaopiekowaniu się kotem tej niezwykłej rasy powinna być dobrze przemyślana, ponieważ o Maine Coony należy codziennie dbać. Ich delikatna, długa sierść musi być regularnie wyczesywana, w przeciwnym razie może się plątać i gromadzić dużo kurzu i brudu. Ponadto Maine Coony są towarzyskie i wymagają dużo uwagi, więc ta rasa raczej nie nadaje się dla osób zapracowanych, które spędzają dużo czasu poza domem.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru