Każdy z nich jest osobą kompletną i samowystarczalną, z własnymi ambicjami i wymaganiami wobec życia. Co prawda aktorzy zdobyli uznanie na różny sposób: Penelope Cruz osiągnęła wszystko dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości, a Javier Bardem zdobył sławę i uznanie z niewyobrażalną łatwością. Potrzebowali 15 lat, aby zrozumieć, że potrzebują siebie nawzajem. Aktorzy nadal grają w filmach, wychowują dwójkę dzieci i od 10 lat uczą się dbać o swoje uczucia.

Miłość nie od pierwszego wejrzenia

foto: kulturologia.ru

Po raz pierwszy spotkali się w 1992 roku podczas pracy nad filmem reżysera Bigasa Luny „Szynka, szynka”. Nie było mowy o miłości od pierwszego wejrzenia. To była relacja zawodowa, zwłaszcza że nic ich wtedy nie łączyło.

foto: kulturologia.ru

Javier Bardem urodził się i wychował w rodzinie aktorskiej: jego matka Pilar Bardem była aktorką, dziadek Rafael Bardem był słynnym hiszpańskim reżyserem, babcia Matilda Muñoz Sampedro była popularną aktorką znaną i lubianą w całej Hiszpanii, a wujek Juan Antonio Bardem był reżyserem i scenarzystą.

Javier zadebiutował w filmie w wieku pięciu lat, grając niewielką rolę w pewnym filmie. Jego nazwisko nie pojawia się jednak w napisach końcowych, ale za pracę otrzymał honorarium, które uczciwie wydał na słodycze. Javier nie marzył o tym, by spędzić całe życie na planie filmowym. Interesował się literaturą i malarstwem, był członkiem reprezentacji narodowej rugby, uprawiał boks i podnoszenie ciężarów, malował obrazy i pisał wiersze.

foto: kulturologia.ru

Granie w filmach było dla Bardema jednym z hobby. Długo wahał się, czy wybrać profesjonalną karierę aktorską.

foto: kulturologia.ru

Penelope Cruz, w przeciwieństwie do swojego przyszłego męża, wszystko w życiu osiągnęła dzięki ciężkiej pracy. Urodziła się w bardzo zwyczajnej rodzinie, gdzie jej ojciec pracował jako mechanik, a matka była fryzjerką. W dzieciństwie trudno było nazwać ją ładną, ale rodzice traktowali ją tak, że Penelopa uważała, że jest najpiękniejsza.

W wieku sześciu lat Penelope zainteresowała się baletem i, mimo braku szczególnego talentu, zaangażowała się z wytrwałością godną szacunku. Była wybierana do kręcenia teledysków. Penelopa zgadzała się na każdą rolę, byleby tylko „na chwilę” pojawić się na ekranie. W wieku 15 lat została prowadzącą program dla młodzieży, ale ze względu na wiek nie grała w filmach. Pierwsza rola w filmie „Grecki labirynt” doprowadziła młodą aktorkę do wyczerpania nerwowego. Po tym zdarzeniu zaczęła odmawiać udziału w tego samego typu rolach, ale wyruszyła na podbój Hollywood.

foto: kulturologia.ru

Javier Bardem nie mógł sobie nawet wyobrazić sytuacji, która zmusiłaby go do przeniesienia się do Ameryki. Penelope Cruz spotykała się z wieloma mężczyznami, gdy Javier Bardem przez dziesięć lat mieszkał z tłumaczką Christiną Pales i we wszystkich wywiadach kategorycznie odmawiał odpowiedzi na pytania dotyczące jego życia osobistego.

Szczęście lubi ciszę

foto: kulturologia.ru

Od ich pierwszego spotkania minęło 15 lat, zanim ponownie spotkali się na planie filmowym Woody'ego Allena „Vicky Cristina Barcelona”. Widzowie byli przekonani, że związek dwojga hiszpańskich aktorów jest tylko próbą zwrócenia uwagi na film, w którym grali. Należy zauważyć, że ten film przyniósł Penelope Cruz Oscara – nagroda dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

W 2010 r. Penelope Cruz wyszła za mąż za Javiera Bardema, a w styczniu 2011 r. na świat przyszło ich pierwsze dziecko o imieniu Leonardo. Dwa i pół roku później urodziła im się córka Luna. Przyjaciele i współpracownicy zauważyli, że małżeństwo i macierzyństwo zmieniły Penelopę. Stała się łagodniejsza, bardziej kobieca i wydaje się, że przestała przywiązywać zbyt dużą wagę do swojej kariery. Wręcz przeciwnie, aktorka stara się spędzać więcej czasu z rodziną nawet podczas kręcenia filmów i nie lubi rozstawać się z dziećmi na dłużej niż dwa, trzy dni.

foto: kulturologia.ru

Javier Bardem nadal nie lubi mówić o swoim życiu osobistym, ale kiedyś przyznał, że Penelopa jest najwspanialszą kobietą, jaką kiedykolwiek spotkał. Rodzina aktorska, jak każda inna, czasem się kłóci między sobą, ale niezbyt często.

foto: kulturologia.ru

Sama Penelopa nie ukrywa, że się zmieniła. Wcześniej potrafiła być z mężczyznami po prostu nie do zniesienia i zawsze uważała, że jej zdanie jest najważniejsze. Teraz lubi mówić:

„Oczywiście, kochanie, masz rację!”.

foto: kulturologia.ru

Uwielbiają swoje dzieci i starają się chronić je przed publicznością. Dzieci aktorów spędzają więcej czasu w Hiszpanii niż w Stanach Zjednoczonych, więc Penelope i Javier również spędzają więcej czasu w Europie. Aktorzy pomagają sobie nawzajem we wszystkim. Uważają, że rodzina jest w życiu najważniejsza.

Główne zdjęcie: kulturologia.ru