Wciąż ślepa i słaba Janey zdawała sobie sprawę, że będzie musiała walczyć o swoje życie!

Termin „Fever Coat” w języku angielskim odnosi się do zjawiska polegającego na tym, że kotka cierpi z powodu stresu lub infekcji w czasie ciąży. Z tego powodu proces pigmentacji zostaje zaburzony i kocięta rodzą się o popielatym lub kremowym umaszczeniu. Właśnie taka była mała Janey – samotne maleństwo, które zostało znalezione na środku ulicy.

Cześć, Janey. Witamy Cię w tym nieżyczliwym świecie.

foto: storyfox.ru

Wciąż ślepa i słaba Janey zdawała sobie sprawę, że będzie musiała walczyć o swoje życie. Znaleziono ją tylko dlatego, że bardzo głośno miauczała, a była mniejsza od dłoni, zupełnie niewidoczna na chodniku. Janey miała szczęście, że znalazła się pod opieką profesjonalnego weterynarza o imieniu Melissa. Kociak, ważący zaledwie 82 gramy, pił mleko ze strzykawki z takim apetytem, że w ciągu trzech dni już ważył 100 gramów. Janey prowokacyjnie piszczała i machała łapkami, zmuszając kobietę do masowania jej brzuszka i przytulania na wszystkie sposoby.

foto: storyfox.ru

To właśnie mała piękna Janey

foto: storyfox.ru

Melissa miała plan - chciała podrzucić maleństwo June, kotce, która niedawno urodziła, ale kobieta nie chciała ryzykować. Dlatego umieściła inkubator z przezroczystymi ściankami obok legowiska kotki i przez tydzień karmiła kociaka na jej oczach. W pierwszej chwili kotka mrużyła oczy z nieufnością, ale dość szybko wziął górę instynkt macierzyński. Kotka zastanawiała się, dlaczego kociak jest trzymany na odległości, i w końcu zaniepokoiła się do tego stopnia, że kiedy Melissa podniosła Janey, natychmiast zaczęła wylizywać maleństwo. I co z tego, że Janey była mniejsza od reszty, przecież była już częścią rodziny!

foto: storyfox.ru

Source: youtube.com

Janey była przyzwyczajona do jedzenia ze strzykawki, ale walczyła o miejsce przy brzuchu kotki - żeby było jej ciepło, żeby mogła się do niej przytulać. Szybko znalazła sobie przyjaciółkę o imieniu Jasmine, która zaczęła opiekować się Janey. Mimo że miała dopiero kilka tygodni, wzięła już na siebie tak wielką odpowiedzialność. Janey była pierwszą, która nauczyła się korzystać z kuwety, a następnie rozpoczęła prosić do jedzenia mięso, obserwując dorosłą kotkę.

foto: storyfox.ru

Dziś Janey przybrała na wadze, zadomowiła się i aktywnie przewodzi grupą kotów. Jej ciemne plamy stały się jeszcze ciemniejsze i wyróżniają się na tle srebrzystej sierści. Jest piękną, małą istotą, której udało się przeżyć i otrzymać szansę na przyszłość.

foto: storyfox.ru

Główne zdjęcie: storyfox.ru