Każdy rolnik wie, że przed sadzeniem ogórków należy przygotować glebę. Każdy doświadczony ogrodnik może z pewnością powiedzieć, że ogórki nie są wybredne w kwestii nawożenia. Przed sadzeniem ogórków należy zrobić dołek, jego głębokość powinna wynosić około czterdziestu centymetrów. Następnie należy wypełnić go resztką roślin - mogą to być liście lub stara trawa. Należy również dodać kilka garści saletry amonowej, aby przyspieszyć wzrost ogórków.

Stosuje się także różne mieszanki nawozów. W tym celu wykorzystuje się nawozy o wysokiej zawartości azotu. Również jako alternatywa dla nawozów, które zwykle są mieszane samodzielnie, należy do nich na przykład Azofoska.

Ponadto innym nawozem, który może być stosowany do nawożenia, jest mocznik. Jeśli nawozi się nim od góry, azot zostanie w pełni przekazany roślinie.

Aby skutecznie uprawiać rośliny, należy zawsze pamiętać o nawożeniu, ponieważ znacznie zwiększa ono skuteczność. Warto również pamiętać, że nawóz musi być umieszczony pięć centymetrów pod ziemią, a cała ta przestrzeń pomiędzy nawozem a powierzchnią musi być wypełniona glebą. W przeciwnym razie można tylko zaszkodzić roślinie, a nawóz „wypali” wszystkie liście, dlatego tak ważne jest upewnienie się, że nawóz jest rozprowadzany wystarczająco głęboko.

Główne zdjęcie: cooku.ru