Dlatego właśnie wszyscy go uwielbiamy.

Prawdopodobnie znasz aktora Juana Moreno y Herrera-Jimeneza. Chociaż, oczywiście, cały świat zna go pod pseudonimem Jean Reno. Światową sławę przyniosły mu filmy Luca Bessona „Wielki błękit”, „Nikita” i „Leon zawodowiec”. Charyzmatyczny aktor został również doceniony za rolę w komedii „Goście, goście”. 73-letni aktor już za życia stał się legendą francuskiego kina. Aby zrozumieć, jak do tego doszło i dlaczego taki tytuł jest w pełni zasłużony, wystarczy zapoznać się z najważniejszymi faktami dotyczącymi życia Jeana Reno.

foto: storyfox.ru

Przed rozpoczęciem grania w filmach

Jean Reno urodził się w 1948 r. w Casablance, w Maroku. Jego rodzice przybyli tam z Hiszpanii, uciekając przed reżimem Franco. W latach 60. rodzina przeniosła się do Francji.

Aktor uważa, że jego dzieciństwo było niezwykle szczęśliwe. Jak wspomina Reno, w zawsze słonecznej Casablance nauczył się marzyć i naprawdę cieszyć się życiem.

W wieku 17 lat Jean Reno stracił matkę. Kobieta zmarła na raka. Jak twierdzi aktor, po tym wydarzeniu poczuł, że dzieciństwo na zawsze należy do przeszłości.

foto: storyfox.ru

Jean Reno służył przez kilka lat w armii francuskiej. Jego jednostka stacjonowała w Niemczech. Po zakończeniu służby Reno zapisał się na kurs aktorski. Następnie wraz z przyjacielem Didier Flamand założył studio teatralne.

Reno i Flamand wystawiali spektakle, ale działalność twórcza nie przynosiła dochodów. Reno musiał podjąć się pracy dorywczej. Jean pracował jako pracownik fizyczny, kierowca, a nawet sprzedawca płyt.

Kino

Reno zaczynał od niewielkich ról, ale stopniowo oswajał się ze światem kinematografii. Istotne znaczenie miała dla niego znajomość w 1981 roku z Lucem Bessonem, który dopiero rozpoczynał swoją karierę reżyserską.

foto: storyfox.ru

Aktor został zaproszony do zagrania Agenta Smitha w filmie „Matrix”, ale Jean Reno odmówił, ponieważ nie chciał zbyt długo przebywać z dala od rodziny. Wachowski zadzwonili do niego z propozycją zagrania w drugiej części filmu, ale Reno ponownie odmówił.

Mimo zaawansowanego wieku Jean Reno nie chce zostawić kariery. Role w filmie akcji z dużą ilością wyczynów kaskaderskich już nie wchodzą w grę, ale zamierza pracować aż do końca, bo ten zawód sprawia mu prawdziwą radość.

foto: storyfox.ru

Życie prywatne

Podczas swojej długiej kariery Jean Reno często grał czarne charaktery, z którymi lepiej nie zadzierać. Gwiazda przyznaje jednak, że w życiu jest zupełnie inną osobą. Reno ceni sobie rodzinne obiady i relaks przy dobrej muzyce z kieliszkiem czerwonego wina.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, Jean Reno może zamienić się w groźnego człowieka także w prawdziwym życiu. Pewnego dnia jego przyjaciel Marc Duret został zaatakowany przez dwóch chuliganów. Aktor po prostu stanął przed nimi ze skrzyżowanymi rękami i powiedział: Co teraz robimy?”. Awanturnicy natychmiast się wycofali.

foto: storyfox.ru

Nie sposób opowiedzieć o życiu Jeana Reno nie wspominając o jego rodzinie. Słynny Andaluzyjczyk ma sześcioro dzieci z trzech małżeństw.

Aktor jest szalenie dumny ze swoich spadkobierców. Córka Sandra Moreno również wybrała karierę aktorską, najstarszy syn Mike Moreno został piosenkarzem, a jego brat Tom pisze wiersze i zdobył już nagrody za swoje wiersze. Młodsi Serena, Cielo i Dean wciąż zastanawiają się nad swoim powołaniem.

Główne zdjęcie: storyfox.ru