Dzisiejszy świat to środowisko silnej konkurencji, w którym nigdy nie należy pozwalać na to, by ktoś Cię obrażał.

Ludzie nieustannie muszą walczyć o miejsce pod słońcem, broniąc swoich praw i własnej godności. Niektórzy robią to z powodzeniem, inni nie mają tyle szczęścia.

Astrologowie uważają, że niektóre znaki zodiaku są lepsze od innych w asertywności w trudnych sytuacjach i to właśnie te znaki horoskopu zostaną omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Baran

Baran jest na pierwszym miejscu tego rankingu. Baran jest klasycznym znakiem ognia, co oznacza, że ma bardzo gorącą, impulsywną i namiętną osobowość.

Osoby spod tego znaku nigdy nie będą tolerować upokorzeń i zniewag. Ponadto osoby te nie obawiają się sytuacji konfliktowych, a wręcz przeciwnie, są energiczne w otoczeniu, w którym muszą mówić podniesionym głosem.

Baran zawsze wie, co powiedzieć sprawcy, nigdy nie zignoruje chamstwa i grubiaństwa. Przedstawiciele spod tego znaku nie uznają żadnych autorytetów w społeczeństwie, więc nie obchodzi ich status społeczny danej osoby, jeśli czują, że sprawiedliwość jest po ich stronie.

Skorpion

Ostrożne Skorpiony nie lubią otwartej konfrontacji, ale nigdy nie pozwolą na otwartą zniewagę i upokorzenie. Nie pozwolą nikomu na to, by zostali obrażeni.

Skorpiony bardzo lubią siebie i rozumieją, że w tym życiu trzeba wykazać się stanowczością charakteru, a czasem twardością. Jeśli jesteś słabą osobowością, szybko zostaniesz zepchnięty na drugi plan.

Skorpiony boją się przede wszystkim tego, że mogą stracić w oczach innych, dlatego bardzo dbają o swoją reputację. Nigdy nie pozwalają, by innym coś uszło na sucho.

Lew

Ten ranking nie byłby kompletny bez „królewskiego” znaku zodiaku. Lwy to bardzo dumne i narcystyczne osoby, które nie tolerują wywierania na siebie presji, a tym bardziej zniewag.

Trzeba przyznać, że niewielu jest ludzi, którzy byliby w stanie przeciwstawić się osobom spod znaku Lew, bo to właśnie od nich emanuje siła i charyzma. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, Lew zrobi wszystko, by dopaść taką osobę.

Ważne jest, aby pokazać otoczeniu, że takie sztuczki na niego nie zadziałają, a każda osoba poniesie zasłużoną i w porę wymierzoną karę.

Lew uwielbia też stawać w obronie innych, ponieważ nie toleruje niesprawiedliwości. Lwy są prawdziwymi obrońcami słabszych, dlatego są bardzo szanowane przez otoczenie.

Główne zdjęcie: belnovosti.by