Storczyki, inaczej nazywane phalaenopsis, są bardzo atrakcyjnymi i popularnymi roślinami domowymi.

Legendy i przesądy dotyczące tego kwiatu są wciąż aktualne wśród właścicieli tych egzotycznych pięknych roślin.

Nawet sceptycy zastanawiają się czasem, może rzeczywiście warto temu się przyjrzeć. Co jeśli jest w nich trochę prawdy?

Ten artykuł zawiera ciekawostki na temat najbardziej kobiecego i pięknego kwiatu - orchidei. Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz w to wierzyć, czy nie.

1. Jeśli mężczyzna, którego kochasz, podaruje Ci orchideę, to znaczy, że chce z Tobą spędzić długie lata. Jeśli nieznajomy podaruje Ci orchideę, to znaczy, że pragnie romantycznego i namiętnego związku.

2. Nie zaleca się trzymania storczyków w sypialni: przyniesie to pecha i niepowodzenie.

Jeśli chcesz mieć taki kwiat, trzymaj go w ogrodzie, w specjalnej szklarni, dzięki czemu nie spowoduje żadnych szkód.

3. Jaskrawożółte orchidee pomogą kobiecie urodzić dziecko. Białe pomogą wyjść za mąż. Jest jednak pewien sekret - jeśli storczyk zwiądł, nie ma co liczyć na narzeczonego, przynajmniej nie w tym roku.

4. Niezamężna dziewczyna nie powinna trzymać w domu fioletowych phalaenopsis. Można jednak obejść ten omen, kupując jeszcze jeden storczyk.

Uważa się, że kwitnące obok siebie rośliny przyciągają pozytywną energię, a niezamężna dziewczyna wkrótce znajdzie swoją bratnią duszę.

5. Według afrykańskich wierzeń, jeśli młody człowiek zje siedem nasion orchidei podczas pełni księżyca, będzie miał najszczęśliwsze małżeństwo na świecie. Może też wzbogacić się.

6. W Chinach i na Tajwanie uważa się, że białe storczyki o dużych kwiatach przynoszą zdrowie i długowieczność wszystkim członkom rodziny w domu. Jeśli jednak taka orchidea zachoruje i uschnie, to można spodziewać się nieszczęścia - firma zbankrutuje, a głowa rodziny poważnie zachoruje.

7. Jeśli orchidea jest trzymana w sypialni, u wezgłowia łóżka, mężczyzna może stracić swoją męską siłę. Dlatego postaw swój ulubiony storczyk w salonie - będzie oczyszczał powietrze i sprawi, że Twoi goście będą zachwyceni.

8. Zgodnie z Feng Shui, doniczka z orchideą powinna być ustawiona na zachodzie lub wschodzie. W ten sposób kwiat przyciągnie pozytywną energię Qi i pozbędzie się z domu Sha.

9. Pomarańczowe storczyki pomogą Ci szybko się wzbogacić. Im większe kwiaty, tym będzie wyższe wynagrodzenie w nowej pracy.

W Azji pomarańczowe orchidee kupuje się do domu przed ważną rozmową o pracę, aby uzyskać dobrą pozycję.

10. Im częściej orchidea kwitnie w domu, tym więcej pozytywnej energii przyciąga.

Uważa się, że piękny kwiat w domu odmładza kobietę, zmarszczki stają się mniej widoczne, znikają nawet siwe włosy, wystarczy tylko codziennie podziwiać orchideę.

11. Jeśli orchidea zacznie nagle kiełkować, w rodzinie wydarzy się coś dobrego: urodzi się dziecko, zostanie otrzymany spadek lub będzie wygrana na loterii.

To, czy ktoś powinien wierzyć w omeny, zależy tak naprawdę od niego samego. Stan kwiatu i długość jego kwitnienia zależy przede wszystkim od warunków, w jakich się znajduje i jak o niego dbają.

Główne zdjęcie: google.com