„Wygląda na to, że są do siebie bardzo przywiązane. To tacy słodcy, puszyści przyjaciele i nie możemy ich rozdzielić”.

Trzy tygodnie temu pewien przechodzień w Wirginii zauważył bezdomnego kota i psa siedzących w rogu ogrodzonego boiska piłkarskiego.

Czarny kot i mały czarny pies siedziały blisko siebie, uciekając przed jesiennym chłodem.

Przechodzień opowiedział o tej dwójce lub zamieścił informację w mediach społecznościowych, dzięki czemu kota i psa znalazła Angela Ward i jej córka. Postanowiły uratować zwierzęta.

„Uwielbiamy zwierząt i nie mogłyśmy tak po prostu zignorować problemu. Ponadto kojoty często pojawiają się w naszej okolicy i mogły je zaatakować” - opowiada Angela.

Kiedy jednak kobiety znalazły psa i kota i chciały je zabrać, pies wystąpił naprzód i broniąc kota, zaczął warczeć na ludzi. Kot nadal siedział na swoim miejscu.

Angela wezwała na pomoc służby weterynaryjne, a kiedy funkcjonariusz przybył na miejsce, udało mu się szybko i sprawnie schwytać kota i psa oraz zabrać je do kliniki weterynaryjnej.

foto: storyfox.ru

Po zbadaniu zwierząt okazało się, że są zdrowe, jedynie pies był bardzo przestraszony. W klinice postanowiono nie rozdzielać przyjaciół, dlatego ta dwójka cały czas siedziała obok siebie.

foto: storyfox.ru

Wkrótce „Saver of Souls Pet Rescue” dowiedziało się o tej niezwykłej parze i postanowiło pomóc im znaleźć nowy dom razem, co jest trudniejsze niż w przypadku każdego z nich osobno.

Pies, który okazał się być mieszańcem Chihuahua, otrzymał imię Gomez, a kot - Morticia. Oba imiona pochodzą z filmu „Rodzina Addamsów”.

Gomez okazał się całkowicie nieagresywny, a nawet nieśmiały. Ale świetnie się dogadywał z kotką.

Gomez i Morticia przebywają obecnie w tymczasowej rodzinie zastępczej. Wkrótce pies zostanie wykastrowany, a kotka wysterylizowana i wtedy zaczną szukać dla tej dwójki właściciela, który zdecyduje się na przygarnięcie dwóch zwierzaków naraz. Wolontariusze uważają, że będzie to trudne, ale jest to możliwe.

Nikt nie wie, jak Gomez i Morticia zostały przyjaciółmi. Czy mieszkały wcześniej w tej samej rodziny, czy poznały się na ulicy. Ale są ze sobą bardzo zżyci.

Główne zdjęcie: storyfox.ru