Wszystkie przedmioty wokół nas mogą pochłaniać energię różnych wydarzeń, zarówno szczęśliwych, jak i nieszczęśliwych.

Prawdopodobnie każdy z nas kiedyś zauważył, że atmosfera panująca wokół nas w domu lub w pracy wpływa na nasze samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Od najdawniejszych czasów nasi przodkowie przywiązywali dużą wagę do atmosfery panującej w ich domach, która jest bezpośrednio związana ze znajdującymi się w nich przedmiotami.

Wszystko, co nas otacza, jest swego rodzaju zbiornikiem energii. Uważano, że różne pęknięcia, odpryski, dziury i inne uszkodzenia są „miejscami”, w których może gromadzić się negatywna energia.

Pęknięcia oznaczają kłótnie i skandale, dlatego nie należy trzymać, a tym bardziej kupować rzeczy z takimi wadami.

Miłośnicy antyków muszą pamiętać, że przedmioty zabytkowe mają w sobie wiele energii przekazywanej przez jednego właściciela drugiemu, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej.

Czasami w naszej szafie znajdują się drogie, piękne rzeczy, ale nie chcemy się w nie ubierać, gdyż wywołują niewytłumaczalny dyskomfort i kojarzą się z pechem i nieszczęściem.

I odwrotnie - szczęśliwe koszule, krawaty czy bielizna kojarzą się z dobrymi wydarzeniami, a w efekcie są naładowane pozytywną energią.

Z ręcznie robionymi rzeczami trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ mogą one być naładowane zarówno pozytywną, jak i negatywną energią osoby, która je wykonała. Jeśli dostałeś taki prezent od złośliwej osoby, lepiej się go pozbądź.

Rzeczy zmarłego są „zbiornikiem” informacji o nim, strażnikami jego energii, więc nie należy ich używać, aby nie ściągnąć na siebie nieprzyjemności i nie powtórzyć losu tej osoby.

Kupuj nowe rzeczy, zwłaszcza dla dzieci, ponieważ ubrania i przedmioty osobiste innych osób zachowują aurę poprzedniego właściciela, a dzieci są najbardziej podatne na ten wpływ.

Nigdy nie kupuj używanego pierścionka, ponieważ jego zaokrąglony kształt zamyka w sobie wszystkie nieprzyjemności związane z poprzednim właścicielem.

Lustrom przypisuje się niezwykłe właściwości. Od czasów starożytnych wierzono, że przeglądanie się w lustrze może być przyczyną choroby.

Lustro najpierw pochłania negatywne emocje, a potem je uwalnia. Gładka powierzchnia lustra mogła zgromadzić energię poprzedniego właściciela, a nowy właściciel może nieświadomie przejąć wraz z lustrem cudze smutki i choroby.

Dlatego na pewno nie warto oszczędzać na takim zakupie, aby nie przyciągnąć do siebie kłopoty.

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się na zakup starego przedmiotu, dowiedz się, jak możesz pozbyć się jego dotychczasowej energii, aby sobie nie zaszkodzić.

Główne zdjęcie: google.com