W trzydziestostopniowym upale i bez dostępu do świeżego powietrza kotka nie wytrzymałaby zbyt długo. Na szczęście był tam pewien dobroduszny pies, który nie mógł przejść obojętnie obok cudzego nieszczęścia.

W miniony weekend Fearless Kitty Rescue w Fountain Hills (USA) przygarnęło czarną kotkę, która została znaleziona na ulicy w zamkniętej torbie termicznej. Właściciele zostawili kotkę na ławce, gdzie można zostawić niepotrzebne rzeczy dla bezdomnych i osób o niskich dochodach. W Arizonie, gdzie w lato są straszne upały, zwierzę było skazane na śmierć w zamkniętej torbie bez dostępu do świeżego powietrza. Na przechodniów nie można było liczyć - nikt nie zwracał uwagi na torbę, która stała nieruchomo na ławce.

foto: goodhouse.ru

Na szczęście w pobliżu był pies rasy husky o imieniu Koda. Sunia wywęszyła zwierzę i pociągnęła swojego właściciela w stronę ławki. Mężczyzna otworzył torbę i znalazł w niej spoconą, ledwo żywą kotkę. Nie wiadomo, jak długo była w środku, ani ile czasu jeszcze mogłaby wytrzymać, gdyby nie została znaleziona przez Kodę.

foto: goodhouse.ru

Uratowane zwierzę zostało natychmiast przewiezione do Kliniki Weterynaryjnej El Dorado. Pomimo tego doświadczenia i problemów zdrowotnych, które istniały przed zdarzeniem, nie stwierdzono żadnych poważnych chorób.

W klinice nadano kotce imię Juliana. W kulturze duńskiej nazwa ta oznacza „nieustraszona”.

Według dyrektora kliniki, to imię bardzo pasuje do nowego zwierzaka. Kotka naprawdę okazała się prawdziwą wojowniczką i to pewnie dzięki swojemu charakterowi przetrwała tak długo. Juliana jest obecnie rehabilitowana i wraca do zdrowia, ale już niedługo zaczną szukać dla niej nowego domu.

W międzyczasie schronisko wystosowało oficjalną prośbę do organów ścigania o zbadanie tego incydentu. Właścicielom grozi wysoka grzywna i zakaz posiadania zwierząt domowych, z powodu pozostawienia zwierzaka w niebezpieczeństwie.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru