Ogromny wieloryb podpłynął do turystów w Zatoce Magdaleny u wybrzeży Meksyku. Ciekawski i przyjazny wieloryb postanowił się przywitać! Ten niesamowity moment został uwieczniony na filmie przez turystę.

45-tonowy wieloryb zbliżył się do łodzi przewożącej turystów w Zatoce Magdaleny u wybrzeży Meksyku. Alex Banki, który ma 36 lat, uwiecznił ten niezwykły moment na filmie. Ciekawskie i przyjazne zwierzę wydawało się chcieć się przywitać - wieloryb kilkakrotnie wyskakiwał z wody, podczas gdy turyści głaskali go i całowali.

Długość wieloryba oszacowano na około 13-15 metrów. Po „pogawędce” ze wszystkimi, na pożegnanie olbrzym spryskał wszystkich wodą.

„To doświadczenie jest niesamowite. Widziałem już wcześniej wieloryby, ale tylko z daleka. Spędziliśmy dwa dni w zatoce, zwiedzając okolicę, ale nie przypuszczałem, że zobaczę wieloryba z tak bliskiej odległości, nie mówiąc już o całowaniu i przytulaniu. To zwierzę mogło z łatwością przewrócić naszą łódź, ale wieloryb był do nas przyjaźnie nastawiony” - mówi autor filmiku.

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc