Delfiny należą do najbardziej inteligentnych przedstawicieli świata zwierząt. Już dawno udowodniono, że istnieją one na dość zaawansowanym poziomie relacji społecznych i komunikują się ze sobą za pomocą mowy ciała, a także sygnałów dźwiękowych.

foto: ux-ty.ru

Delfin o imieniu Mystique prezentuje zachowanie, które przenosi inteligencję tego wodnego zwierzęcia na zupełnie nowy poziom.

Zwierzę ma niezwykłą zdolność rozumienia ludzi i postanowiło przynosić ludziom prezenty z dna morza, wymieniając je na jedzenie.

foto: ux-ty.ru

Mystique to dwudziestoletni delfin, który zdaje się rozumieć, że nikt nie może oprzeć się pięknemu prezentowi. Zwykle przynosi wolontariuszom z Centrum Delfinów Barnacles w Tin Can Bay, Queensland, Australia, różne prezenty z dna morskiego. Jego metody są często skuteczne w zdobywaniu pożądanych smakołyków, ponieważ ludzie natychmiast sięgają po prezenty.

foto: ux-ty.ru

Koralowce, muszle i stare butelki to tylko niektóre z przedmiotów, które mądry Mystique przynosi w zamian za jedzenie. Chociaż delfin jest obecnie znany jako wspaniały poszukiwacz skarbów, prawda jest taka, że w zamian chce tylko dobrej ryby.

Zwierzęciu brakowało uwagi zwiedzających po tym, jak ośrodek został zamknięty na czas kwarantanny, a potem działał według ograniczeń, więc znalazł tak wspaniały sposób na zwrócenie na siebie uwagi.

foto: ux-ty.ru

Mystique to bardzo mądry delfin, który jest również bardzo sprytny i ciągle szuka nowych sposobów na to, aby zainteresować ludzi.

To urocze stworzenie jest jednym z siedmiu delfinów w grupie, ale jedynym, który przynosi prezenty z głębin morskich. Wolontariusze zapewniają, że obawiali się, iż po zniesieniu restrykcji delfin przyzwyczai się do dużej liczby ludzi i przestanie przynosić im prezenty, ale tak się nie stało, mądry delfin nadal wykorzystuje swój niesamowity sposób współpracy z ludźmi.

Główne zdjęcie: ux-ty.ru