Umiejtność nie absorbować negatywnej energii innych ludzi jest wielką umiejętnością duchową.

Empatia to umiejętność rozpoznawania i odczuwania emocji innych. Sympatia to uczucie współczucia dla innych ludzi. Często bycie empatycznym oznacza, że ​​pochłaniasz większość bólu i cierpienia osób wokół ciebie, a to może mieć na ciebie negatywny wpływ.

Jeśli byłeś w pokoju z negatywną osobą, wiesz, jak toksyczna może być energia takiej osoby. Umiejtność nie absorbować negatywnej energii innych ludzi jest wielką umiejętnością duchową.

Oto 5 sposobów, aby uchronić się przed złym wpływem innych ludzi.

1) Pamiętaj, że nie możesz zadowolić wszystkich.

Jeśli ktoś narzeka na ciebie, nie staraj się go zadowolić. To tylko wyczerpnie z ciebie energię i sprawi, że będziesz energetycznie zależny od jego opinii.

Nie wszyscy cię pokochają. Ludzie żyją na ziemi w innym celu. Kochaj przede wszystkim siebie, a stworzysz pole siły, które ochroni cię przed wpływem opinii innych ludzi.

Pamiętaj też, że nie możesz zmienić wszystkich. Nie rób z tego swojej misji. Czasami najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu nie absorbować energii, którą ludzie na ciebie rzucają.

2) Uważaj na zapraszanie innych ludzi do swojego życia.

Twoje ciało, umysł i najbliższe otoczenie są twoją świątynią. Kogo do niej zaprosisz? Czy to otwarte zaproszenie? Czy ludzie powinni wycierać stopy przed wejściem, czy też jest w porządku, jeśli przynoszą problemy?

Jeśli pewnego dnia dasz człowiekowi kawałek chleba, następnego dnia poprosi o bochenek. Jeśli pozwolisz komuś zostać na weekend, spróbuje zostać przez tydzień (lub dwa!). Kiedyś myślałem, że moja żona jest zimna i złośliwa dla niektórych naszych sąsiadów. Kiedy zdałem sobie sprawę, że po prostu szanuje siebie i swój dom, doceniłem jej postawę i zaakceptowałem ją.

Wspaniale jest być hojnym, ale istnieje cienka linia, której należy przestrzegać, aby uniknąć zrujnowania. Naucz się mówić „nie” i poczuj się z tym dobrze.

3) Przestań zwracać uwagę na buców.

Pasożyt potrzebuje żywiciela, aby przetrwać. Kiedy zwracasz uwagę na kogoś innego, dodajesz mu energii. Wampiry energetyczne kradną twoje myśli, zmniejszając zapas energii. Niektórzy ludzie przerzucą na ciebie swoją negatywną energię, a następnie przejdą do następnej ofiary.

Przyjazne ucho może być cudowną rzeczą, ale znowu jest granica, której nikt nie ma prawa przekroczyć.

Może druga osoba wylewa swoje frustracje w pracy, w związkach, a nawet udane osiągnięcia. Wszystkie te emocje mogą cię zmęczyć energetycznie i źle wpłynąć na twoje życie.

Kochaj siebie, powstrzymuj ludzi lub mów im, że nie jesteś gotowy na wysłuchanie tego w tej chwili. W ten sposób przestaniesz absorbować ich toksyczną energię.

4) Oddychaj w naturze.

Wyjdź na łono natury, medytuj, zrelaksuj się i oddychaj, ćwicz. Poruszaj się jak motyl: delikatnie, ale szybko.

Oddychanie zwiększa przepływ krwi w całym ciele i pomaga zapobiegać wchłanianiu energii od osób wokół ciebie. Spaceruj pewnie, trzymaj głowę w górze i nie pozwól nikomu zepsuć Ci nastroju.

Gąsienica zjada wszystko wokół siebie i staje się gruba i nieruchoma. Aby latać, musi najpierw stać się lekka.

5) Weź 100% odpowiedzialności za swoje myśli i emocje.

To, jak się czujesz, jest w 100% twoją odpowiedzialnością. Wszechświat wysyła ludzi do naszego życia, aby nas przetestować. Nasze postrzeganie siebie jest silniejsze niż postrzeganie innych.

Nie jesteś ofiarą i nikt nie ma nad tobą władzy. Zastanów się, jak twoje myśli lub oczekiwania manifestują się w sytuacji, która cię niepokoi. A jeśli wszystko zależy od twojego poziomu cierpliwości, drażliwości lub współczucia?

Kiedy weźmiesz odpowiedzialność za swoje reakcje, połączysz się ze sobą na głębszym poziomie.

Stwórz dla siebie sytuacje, które podniosą poziom energii. Czy czujesz się dobrze w towarzystwie tej osoby? Czy ta osoba dobrze się przy tobie czuje? Zasługujesz na wspaniałe doświadczenie i nadszedł czas, aby to sobie uświadomić.

Nauka o ochronie siebie przed energią innych zaczyna się od miłości do siebie. Pamiętaj, że zasługujesz na szczęście i spokój. Pamiętaj, że możesz powiedzieć „nie” i jesteś twórcą własnego stanu energetycznego.

Główne zdjęcie: leprechaun.land