Każdy lubi dawać prezenty bliskim. Człowiek często nie wie, co wybrać przyjacielowi lub krewnemu, cierpi, dokonując wyboru.

Często zatrzymuje się na atrakcyjnie wyglądających kamieniach, które mogą być godną ozdobą każdego wnętrza. Taki prezent sam w sobie nie jest taki zły, ale mimo to należy zachować ostrożność.

Chodzi o to, że istnieją kamienie, które odstraszają szczęście od tego, kto je posiada. Można wymienić kilka z nich.

Hiacynt

Ten kamień nie wpływa najlepiej na funkcję rozrodczą, pogarsza ją, ale nie to jest najgorsze. Symbolizuje nieodwzajemnioną miłość.

Ponieważ energia kamienia jest potężna, szybko będzie w stanie pogorszyć relacje osoby z partnerem, niszcząc w ten sposób życie osobiste. Niezwykle trudno będzie je poprawić w obecności hiacyntu w domu.

Szmaragd

Dla właściciela o wysokim poziomie inteligencji taki prezent nie byłby dobry. Ten kamień wejdzie w konflikt z energią osoby, osłabi ją. Z tego powodu straci część swoich zdolności, nie będzie w stanie ujawnić i pokazać wszystkich swoich talentów. W rezultacie jego potencjał zostanie zmarnowany.

Niebieski topaz

Tego kamienia nie należy dawać na wesele, na rocznicę życia rodzinnego. Symbolizuje melancholię, przygnębienie, na które zdecydowanie nie ma miejsca w szczęśliwym związku.

Niebieski topaz jest również uważany za kamień wdowy. Jest bardzo prawdopodobne, że jego właściciel stanie w obliczu śmierci współmałżonka, pozostanie z tego powodu samotny.

Opal

Kamień ten ma pozytywne właściwości, ale jest bardzo złożony energetycznie. Może przynieść korzyść człowiekowi, ale tylko wtedy, gdy nabywa go za własne pieniądze.

I nie warto dawać go w prezencie, bo w tym przypadku zademonstruje tylko swoje destrukcyjne właściwości.

Koral

Dawanie takiego kamienia jako prezentu nikomu nie jest tego warte. Wyróżnia się zdolnością podkreślania ludzkich niedociągnięć, uwydatniania egoizm. Człowiekowi trudno będzie żyć z takimi cechami, ponieważ będzie stale w konflikcie z innymi.

Wszelkie inne kamienie można dawać jako prezent. Nie doprowadzi to do żadnych negatywnych konsekwencji.

Główne zdjęcie: google.com