Jedna biedronka zabija do 200 owadów dziennie.

Dlaczego biedronkę nazywamy bożą krówką?

Najprawdopodobniej nazwa „boża” pochodzi od tego, że ten chrząszcz sprawia wrażenie delikatnego i czułego stworzenia. Analogicznie, „człowiek Boży” to nazwa nadawana ludziom ufnym i niewinnym. Nie bez powodu ten uroczy, mały chrząszcz nazywany jest biedronką.

Gdy popadają w niebezpieczeństwo, zostawiają kropelki o pomarańczowym kolorze. Ta ciecz ma nieprzyjemny smak, ale nie jest przeznaczone do spożycia. Ciecz odstrasza wrogów, których biedronki również mają.

Biedronki nie są jednak takie nieszkodliwe. Jest to drapieżnik, ale jest niebezpieczny tylko dla szkodliwych owadów. Biedronka zjada w dużych ilościach mszyce - maleńkie owady, które oblepiają młode rośliny i powodują, że roślina umiera.

Biedronka ma wystarczająco dużo do jedzenia.

Mszyce rozmnażają się bardzo szybko, a naukowcy uważają, że gdyby potomstwo tylko jednego gatunku mszyc przetrwało, na Ziemi nie tylko nie byłoby roślin, ale i nic by nie żyło.

Nie bez powodu biedronka jest uwielbiana przez wszystkich. Gdy tylko na polach pojawią się pierwsze zielone liście, biedronka zaczyna pracować bez wytchnienia.

Jeden chrząszcz zabija do 200 owadów dziennie. Larwy biedronek mają jeszcze lepszy apetyt.

Główne zdjęcie: storyfox.ru