Życie jest choreografią. Nie proś o nic, nie oczekuj niczego i przyjmuj wszystko ze spokojem.

Jest uwielbiany i szanowany przez wszystkich. Charyzmatyczny i niesamowity Anthony Hopkins. Nigdy nie przestaje zadziwiać, nie tylko swoimi rolami w filmach, ale także swoimi przemyśleniami na temat życia, sensu, miłości i szczęścia...

1. Alkoholizm to bardzo skomplikowana sprawa. Z jednej strony człowiek pije, gdy jest szczęśliwy, z drugiej zaś - by utopić smutki. Ale słowo „demon” jest, moim zdaniem, zbyt mocne. Powiedziałbym, że jest to raczej rodzaj podatności na zranienie, strachu - wszyscy w takim czy innym momencie życia odczuwamy strach i podatność na zranienie. Trzeba je przezwyciężyć. Jeśli przegramy tę bitwę, nie ma już odwrotu. Ale jeśli zbierzemy wszystkie siły w pięść i będziemy dążyć do końca, to w końcu zwyciężymy. Nie można się poddawać, nie można rozpaczać - trzeba wciąż walczyć o swoje.

2. .... jeśli marzenia są wypowiadane na głos, na pewno zostaną usłyszane i staną się rzeczywistością.

3. Uważam, że pewien poziom narcyzmu jest konieczny: buduje poczucie własnej wartości. Nazwij to jak chcesz: ego, próżność - ale te cechy są potrzebne, aby iść dalej. Ważne jest, aby znać swoją wartość i mieć własne poglądy.

4. Zakochać się to znaczy stracić rozum. Jest to bardzo głębokie i nieprzewidywalne uczucie. To jest szaleństwo.

5. Mój ojciec był piekarzem i miał w nosie kulturę. Często grałem na pianinie, a on przychodził, strzepywał mąkę z owłosionych rąk i mówił: „Co ty, do cholery, grasz?”. Mówię: „To Beethoven”. A mój tata mówi: „Nic dziwnego, że stracił słuch. Na litość boską, wyjdź i zrób cos pożytecznego”. Teraz rozumiem wiele z jego cynizmu.

6. Całe życie szukam prawdy (sensu życia). Jedyne, czego żałuję, to czasu, jaki zajęło mi dojście do tego wniosku... Prawda jest taka, że nie ma żadnej prawdy... Żyj i ciesz się życiem, nie zadając pytań...!

7. Życie jest choreografią. Nie proś o nic, nie oczekuj niczego i przyjmuj wszystko ze spokojem. Moje rozumowanie jest następujące: „To, co ludzie mówią lub myślą o mnie, nie jest moją sprawą. Jestem tym, kim jestem, i robię to, co robię, dla przyjemności - taka jest specyfika tej gry. Nie ma nic do wygrania i nic do stracenia, nic do udowodnienia. Nie trzeba nic robić - no bo po co? Ponieważ jestem w zasadzie nikim i zawsze byłem nikim”. Przyszło mi to do głowy jakieś dziesięć lat temu, w czasie gdy miałem depresję, kiedy siedziałem w hotelu w Rzymie. Powtarzałem to sobie jak zaklęcie. Od tamtej pory w moim życiu wydarzyło się wiele niesamowitych rzeczy.

8. Najlepsi z nas rozwijają się późno. W szkole byłem idiotą.

9. Nie ma nic bardziej denerwującego niż cnota i szlachetność. Nie twierdzę, że ja sam nie jestem fałszywy. Tak samo fałszywy jak wszyscy inni. Wszyscy jesteśmy fałszywi. Wszyscy są szarlatanami, wszyscy są zepsuci, wszyscy są kłamcami.

10. Gdy się czegoś boję, rzucam temu wyzwanie. Życie w strachu jest po prostu głupie.

11. Lubię swoją samotność. Nigdy nie pozwoliłem nikomu zbliżyć się do siebie. Jasne, udaję, że jestem ciepłą i przyjazną osobą. Ale zawsze byłem pusty w środku. Żadnego współczucia, tylko niedbałość - przez całe życie.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya.ru