Wiesz, jeśli ktoś może mnie oszukać nowymi piersiami lub ustami, nie mam nic przeciwko temu. Muszę jednak przyznać, że mam w tej kwestii pewne uprzedzenia. Ponieważ nie przejmuję się zmarszczkami - ani moimi, ani kobiecymi. Uważam je za interesujące”.

Jack Nicholson jest genialny i charyzmatyczny. Zagrał wiele ról w filmach i zostawił karierę bez pożegnania. Krążyły plotki, że aktor ma kłopoty z pamięcią, ale jeden z przyjaciół Nicholsona powiedział: Jack dorobił się sporej fortuny i może sobie pozwolić na życie według własnych upodobań.

Tak, Jack Nicholson ma ponad 80 lat, ale nazwać go starym człowiekiem nie można... Na emeryturze aktor wyraźnie odzyskał zdrowie, nadal z przyjemnością je frytki na meczach ulubionego klubu koszykarskiego w towarzystwie dzieci (ma ich pięcioro).

20 cytatów aktora, przeplatanych mądrością i lekkim podejściem do życia:

Im jesteś starszy, tym silniejszy jest wiatr - a on zawsze wieje.

Nie znoszę rad - wszystkich poza moimi własnymi.

Możesz uderzyć mnie za pomocą prawdy, ale nigdy nie lituj się nade mną za pomocą kłamstwa.

Nigdy nie dawaj nikomu swojej „najlepszej” porady, bo nikt nie będzie jej przestrzegać.

Myślę, że w momencie, gdy przestajesz się uczyć, umierasz.

Odłączyłem się od Internetu: tam tyle jest sprośnych filmów dla dorosłych, że po prostu nie ma czasu żeby wyjść z domu.

Przez długi czas bałem się być sam. Musiałem przyzwyczaić się do samotności. Nadal czasami myślę: potrzebuję kogoś, z kim mógłbym porozmawiać, bo inaczej zwariuję! Ale teraz lubię być sam. Naprawdę.

Samotność jest wielkim luksusem.

Mężczyźni dominują dzięki swojej sile fizycznej, i dlatego oni potrafią współczuć tam, gdzie kobieta miłosierdzia nie okaże.

Nikt nigdy nie słyszał, aby Tom Hanks rozrabiał w nocy. Nikt nigdy nie słyszał, aby Tom Hanks coś ukradł w sklepie. Nikt nigdy nie czytał o Tomie Hanksie w kronice sądowej. Oto właśnie dlaczego podoba mi się Tom — jego nigdy nie złapiesz na gorącym uczynku.

Wyrosłem z wieku, w którym mówi się o rzeczach, na których się nie zna.

Moja filozofia: żyj dzisiejszym dniem. Nie zostawiaj niewykonanego zadania, które bardzo chcesz wykonać.

Kłamać można tylko ukochanej kobiecie i policjantowi — wszystkim innym trzeba mówić prawdę.

Moja dziewczyna powiedziała mi kiedyś, żeby nie kłócić się z tymi, których się nie kocha.

W okularach przeciwsłonecznych jestem Jackem Nicholsonem, bez nich — starym grubasem.

Wiesz, jeśli ktoś może mnie oszukać nowymi piersiami lub ustami, nie mam nic przeciwko temu. Muszę jednak przyznać, że mam w tej kwestii pewne uprzedzenia. Ponieważ nie przejmuję się zmarszczkami - ani moimi, ani kobiecymi. Uważam je za interesujące.

Dzieci nadają życiu sens, który bez nich jest niemożliwy do osiągnięcia.

Zawsze byłem prawdziwym romantykiem, bez względu na swoją reputację kobieciarza, i często robiłem różne głupoty w imię miłości: zakradałem się przez okna, łaziłem po dachach.

Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby oni traktowali ciebie: gdy się nad tym zastanowić, czego więcej chcemy od religii?

Albo ty tworzysz świat, albo świat tworzy ciebie.

Jestem przeciw wszystkim ogólnie przyjętym poglądom.

Moja religia sprowadza się do bezpośredniości, do życia chwilą obecną. Wiem, że to banał, ale tak jest w moim przypadku.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya.ru