Zapamiętaj zasady

Rozmnażanie jest najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem uprawy drzew iglastych. Nie zajmuje to dużo czasu, a jeśli przestrzega się wszystkich zasad, można uzyskać silną i zdrową roślinę do sadzenia.

Tuja może być uprawiana zimą, wiosną i latem. W każdej z tych sytuacji będzie się dobrze ukorzeniać.

Głównym kryterium, na które należy zwracać uwagę, jest to, czy tuje zakończyły wypuszczanie pędów. Jeśli tak, to wtedy można przystąpić.

foto: cooku.ru

Wybierz dojrzałą, zdrową i mocną roślinę.

Znajdź odpowiednią gałąź i ostrym ruchem ręki oderwij dwu- lub trzyletnie zdrewniałe odrosty na końcach.

Aby mieć pewność, że sadzonki się ukorzenią, należy je oderwać z niewielkim kawałkiem kory.

Długość powinna wynosić od 10 do 15 cm.

foto: cooku.ru

Usuń nadmiar igieł z dolnej części sadzonki. Następnie, dla pewności, należy umieścić sadzonki na noc w roztworze regulatora wzrostu.

Następnie umieść sadzonki w mieszance ziemi doniczkowej składającej się z torfu, ziemi liściowej i piasku, połączonych w równych częściach.

Należy pamiętać o umieszczeniu drenażu w dolnej części.

Na koniec zrób małą „szklarnię” z plastikowej torby lub zwykłej plastikowej butelki.

foto: cooku.ru

Sadzonki należy podlewać dopiero wtedy, gdy ziemia jest całkowicie sucha. Pojawienie się nowych gałązek oznacza, że roślina jest zakorzeniona. Po 1-2 latach można je przesadzić na stałe miejsce.

foto: cooku.ru

Pielęgnacja rośliny nie jest specyficzna: regularne podlewanie, dobra gleba, sporadyczne nawożenie i wystarczająca ilość światła dziennego spełnią swoje zadanie lepiej niż jakiekolwiek środki kupione w sklepie.

foto: cooku.ru

Główne zdjęcie: cooku.ru