Zamierzasz zrobić porządki przed przyjazdem teściowej? Spokojnie! Była gosposia królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II opowiada o wszystkich swoich sekretach.

Barbara Allred była starszą gosposią w Sandringham, wiejskiej rezydencji Windsorów, przez wiele lat, aż do przejścia na emeryturę. Jakie ma sekrety związane z utrzymaniem porządku?

Dbałość o szczegóły

„Nie wystarczy, że sprzątasz na 100 %, musisz sprzątać na 110 %” - mówi Barbara.

Na przykład tutaj są poduszki. Muszą one leżeć symetrycznie, mieć ten sam kształt, a szwy z poszewek muszą być skierowane do wewnątrz, tak aby nie było ich widać z zewnątrz.

Wszystkie podwójne przedmioty muszą być rozmieszczone w równych odstępach i pozostawać w nieskazitelnej symetrii, tak jakby były namalowane. „Nie, artystyczny bałagan jest czymś, co jest po prostu niedopuszczalne w pałacu.”

Wszystko ma swoje zastosowanie

Barbara nalega na stosowanie osobnej gąbki i osobnych rękawic do czyszczenia wewnętrznej części toalety oraz osobnych rękawic do czyszczenia zewnętrznej części. I jeśli chodzi o kwestię utrzymywania nienagannej higieny, ma całkowitą rację.

Baterie chromowane

Aby usunąć zaschnięte plamy na chromowanej armaturze łazienkowej, należy zastosować środek składający się z 2 łyżek soli kuchennej i łyżeczki białego octu. Następnie przetrzyj powierzchnię gąbką (a w wąskich miejscach użyj szczoteczki do zębów).

Służąca królowej usuwa plamy z porcelany stosując mieszankę soku z cytryny i sody oczyszczonej w proporcji 1:1. Należy pozostawić na dwie godziny, spłukać i wytrzeć do sucha.

Ręczniki

Wszystkie ręczniki wiszą złożone potrójnie po całej długości. Nigdy nie mogą tak po prostu wisieć na haczyku.

Sztućce

Talerze umieszcza się na stole w taki sposób, aby były symetryczne, a od dolnej krawędzi talerza do krawędzi stołu była równa odległość wynosząca 3 cm. Królewski kamerdyner układa sztućce za pomocą linijki i to nie jest żart. Obrus jest obowiązkowy.

Czy wiesz, że podczas mycia naczyń, talerzy i szklanek należy trzymać je w taki sposób, aby nie dotykać brzegów talerza lub szklanki? Tak, naczynia cały czas znajdują się na dłoni, ale nie trzymasz ich za brzeg.

Czyszczenie mikrofalówki w 3 minuty

Wrzuć połówkę cytryny do miski z odrobiną wody na maksymalną moc i pozostaw na 3 minuty. Dzięki temu będzie łatwiej usunąć brud, a zapach cytryny zniweluje zapachy jedzenia.

Wycieranie kurzu

Podstawowa zasada: zawsze sprzątaj od góry do dołu - od półek po stoły. Podczas czyszczenia wilgotną ściereczką nigdy nie należy rozpylać środka bezpośrednio na meble, okna itp. Tylko na samą ściereczkę, w przeciwnym razie pozostawisz niewielkie kropelki, które będą rzucać się w oczy po wyschnięciu.

Główne zdjęcie: google.com