Ślub to wydarzenie radosne i zabawne, ale także odpowiedzialne. Życie rodzinne i to, jakie ono będzie, zależy w dużej mierze od tego, jak przebiegnie uroczystość i co się na niej wydarzy.

Ważne jest, aby być w dobrym nastroju i przestrzegać wszystkich zwyczajów i tradycji. Ale nie musisz na tym poprzestawać.

Z weselami wiąże się wiele przesądów i nie sposób ich wszystkich przestrzegać. O niektórych z nich nie należy jednak zapominać, ponieważ ich przestrzeganie pozwoli młodej parze żyć długo i szczęśliwie.

Świadkowie powinni być parą

Ważne jest, aby nie byli dla siebie nawzajem mężem i żoną. Jeśli świadkowie nie są parą, zaleca się im zapoznać z kimś podczas ślubu. W ten sposób przekażą młodym odpowiednią energię, która zapewni im szczęście w małżeństwie.

Dawniej wierzono, że świadkowie powinni przespać się ze sobą, aby nowożeńcy byli szczęśliwi. Jest jednak mało prawdopodobne, aby te osoby odważyły się przestrzegać takiego zwyczaju.

Biżuteria z turkusem

Powinna być założona przez pannę młodą i nie powinna być zdejmowana podczas uroczystości. Idealnie nadają się do tego kolczyki.

W tym przypadku kobieta będzie miała szczęście na swojej drodze życiowej, a jej relacje z mężem będą wspaniałe.

Dbać o obrączki

Nie należy ich zdejmować po ślubie i należy uważać, aby przypadkowo nie spadły. W przeciwnym razie wspólne życie nie będzie się układać.

Nic dobrego nie wydarzy się w małżeństwie, jeśli jedno z nowożeńców zgubi obrączkę. To wróży zbliżający się rozwód, który, nawiasem mówiąc, będzie bolesny.

Należy tego przestrzegać podczas wesela. Wtedy życie małżeńskie będzie się układać idealnie.

Główne zdjęcie: google.com