Niedocenianie swoich możliwości jest równie niebezpieczne, jak ich przecenianie. Osoba, która uważa, że ​​nie poradzi sobie z wykonywanym zadaniem, nigdy nie dowie się, czym jest uznanie i sława.

Stale obniżając samoocenę i obawiając się popełnienia błędu, ludzie tęsknią za szansami od losu. Jak często słyszysz zwroty - „Chciałbym móc cofnąć się w czasie i zrobić to, czego nie zrobiłem” lub „Gdybym miał okazję zrobić to ponownie”.

Szansy mamy rzadko, a życie nie toleruje niezdecydowanych. Stracone szanse nie powrócą, a człowiek będzie żył niespełnionymi marzeniami.

Psychologowie uważają, że tylko inteligentni ludzie nie doceniają swoich możliwości. Sumują wszystkie zalety i wady i odmawiają podjęcia się choćby najmniejszego ryzyka.

Głupcy mają tendencję do przeceniania swoich mocnych stron i wyolbrzymiania swoich możliwości. Dobry lider wie, który z pracowników będzie w stanie poradzić sobie z problemem, a kto zawiedzie nawet przy najmniejszych przeszkodach.

I bez względu na to, jak osoba upiększa swoje możliwości, w rzeczywistości jego słowa są puste. Sprytny ostrzega z wyprzedzeniem o wszystkich możliwych problemach w pracy i nie lekceważy ryzyka.

Astrolodzy uważają, że w kręgu zodiaku są znaki zodiaku, które mają tendencję do znacznego niedoceniania siebie.

Samokrytyka i słaba wiara we własne mocne strony przedstawicieli tych znaków czasami nie pozwalają im osiągnąć pułapu, na którym poruszają się bardziej ryzykowne i ambitne znaki zodiaku.

Raki są przyzwyczajone do trzymania wszystkich swoich emocji w sobie. Najmniejszy błąd zniechęca ich, uniemożliwiając im wiarę w siebie i swoje mocne strony.

Przedstawiciele znaku boją się ryzyka i mogą poddać się w obliczu trudności na drodze do swoich marzeń. Strach przed trudnościami powoduje, że Raki cofają się i popełniają te same błędy.

Delikatne, wrażliwe Raki tracą wiele wspaniałych okazji do stworzenia osobistego szczęścia i uzyskania materialnej niezależności. Łatwiej im odmówić wszystkiego, powołując się na niewykonalność swoich marzeń.

Panny obdarzone są wszystkimi cechami, dzięki którym powinny osiągnąć sukcesy w życiu. Ale przedstawiciele tego znaku przede wszystkim rysują najczarniejszy obraz sytuacji i odrzucają szanse, który im podsuwa los.

Strach przed utratą wszystkiego, co mają, uniemożliwia Pannom posuwanie się naprzód i działanie. To znakomici i niestrudzeni pracownicy.

Ale brak próżności i zdrowa rywalizacja nie pozwalają im wyobrazić sobie, co mogliby osiągnąć w życiu, gdyby właściwie ocenili swoje możliwości.

Dotyczy to również relacji miłosnych. Kiedy Panny nie wierzą w swoją atrakcyjność, odmawiają zalotów osobie, o której od dawna marzyły.

Ryby są bardzo zależne od opinii innych. Przedstawiciele tego znaku nieustannie zatrzymują swoje uczucia w sobie, obawiając się, że zostaną źle zrozumiani.

Nawet zakochując się, Ryby powstrzymują się, nie ujawniając swoich emocji. Niska samoocena przeszkadza im także w pracy.

Kiedy koledzy stopniowo przechodzą na nowe poziomy i zdobywają wyższe pozycje, Ryby próbują pozostać w cieniu, marząc o tym, co się nigdy nie spełni.

Gdyby potrafiły by uwierzyć w siebie i ich indywidualność, udowodniliby całemu światu, do czego są zdolni.

Główne zdjęcie: google.com