Adhara Maite Pérez Sánchez z Meksyku ma IQ wynoszące 162. Już w wieku 12 lat genialna dziewczynka rozpoczęła studia inżynierskie i występuje na konferencjach naukowych.

foto: laykni.com

Już we wczesnym dzieciństwie jej matka Nalleli Sanchez zauważyła dziwne zachowanie córki: godzinami bawiła się jedną zabawką lub bujała się na krześle. Miała również trudności z nawiązywaniem relacji z dziećmi. Inne dzieci w ogóle się nią nie interesowały.

Zdiagnozowano u niej zespół Aspergera - zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD), charakteryzujące się trudnościami w komunikacji i chęcią ciągłego powtarzania czynności.

Nasza bohaterka wcześnie rozpoczęła studiowanie nauk ścisłych. Wtedy rodzice dziewczynki przypomnieli sobie, że dziewczynka bardzo wcześnie się zaczęła rozwijać: dobrze czytała w wieku 3 lat, a wiele dzieci w tym wieku dopiero zaczyna dobrze mówić. Jednak ze względu na swoje niezwykłe cechy Adhara była uważana przez wielu za dziwadło: zaczęła mieć problemy z rówieśnikami i nauczycielami, którzy nie rozumieli jej zachowania. Koledzy z klasy śmiali się z niej, bo zamiast bawić się z dziećmi na przerwie, zgłębiała tablicę Mendelejewa.

foto: laykni.com

Adhara opowiedziała rodzicom o swoich problemach i o tym, że bardzo trudno jest jej przebywać w szkole.

Wtedy matka postanowiła zabrać dziewczynkę do ośrodka przeprowadzającego testy dla dzieci uzdolnionych. Tam odkryto, że jej IQ wynosi 162. Jej ulubiony naukowiec, Albert Einstein, miał IQ równe zaledwie 160.

„Jako młody człowiek Albert Einstein nie był doceniany, jego pomysły nie były brane pod uwagę. Z czasem wszystko się zmieniło, a on sam stał się światowej sławy naukowcem. Dlatego Adhara tak bardzo go lubi” - powiedziała Nalleli Sanchez.

foto: laykni.com

Dla naszej bohaterki opracowano indywidualny program nauki. Oprócz zwykłych przedmiotów szkolnych Adhara studiowała inżynierię systemów i inżynierię przemysłową.

Ta mała dziewczynka ma wielkie plany na przyszłość. Zdecydowała się na studia na uniwersytecie w Arizonie. Chciałaby również wziąć udział w badaniach kosmosu, współpracując z NASA. Adhara planuje podjąć się kolonizacji Marsa. Na jej profilu na Instagramie pojawiły się zdjęcia, które potwierdzają, że nasza bohaterka zainteresowała się przemysłem kosmicznym. Nie wiadomo jeszcze, czy to przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

foto: laykni.com

Adhara jest bardzo utalentowanym dzieckiem. W wieku 12 lat uczestniczyła w wielu konferencjach, a dorośli szanują jej zdanie. Dzięki wsparciu rodziców i społeczności dziewczynka ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Główne zdjęcie: laykni.com