Nie ma czegoś takiego jak idealny mężczyzna, nie ma też znaków zodiaku, które obdarzałyby ich posiadacza wyłącznie pozytywnymi cechami.

Mimo to astrologowie zauważyli, że w przypadku niektórych znaków zodiaku istnieje pewien wzorzec, który pozwala wymienić mężczyzn, którzy mają najtrudniejszy charakter.

Z nimi niezwykle trudno jest zbudować udane relacje romantyczne, miłosne i rodzinne.

Czwarte miejsce

Ostatnie miejsce w tym rankingu zajmują mężczyźni spod znaku Panny. Mężczyźni spod tego znaku mają wiele cech, które są wyjątkowe. Ich niezwykła inteligencja sąsiaduje z nudziarstwem, samokrytycyzm - z kompleksem niższości, lojalność - z patologiczną zazdrością, tolerancja – z ogromną urazą.

Życie z takim partnerem byłoby w ogóle nie do zniesienia, gdyby nie jego pragmatyzm. Ale z drugiej strony pragmatyzm osoby spod tego znaku jest zawsze ściśle powiązany z jej drobiazgowością.

Najtrudniejsze relacje w małżeństwie doświadczają pary, w których są dwie Panny. Analizując wszystko, potrafią się nawzajem nękać niepodważalnymi argumentami, pretensjami i oskarżeniami.

Najważniejsze jest to, że będą miały rację, ale to kobieta odpuści jako pierwsza, ponieważ mężczyzna spod znaku Panna jest wielkim uparciuchem i moralistą. Ponadto jest on zbyt podatny na wszelkiego rodzaju wątpliwości dotyczące partnera i zgodności z nim, co czyni ten znak liderem wśród zagorzałych kawalerów.

Co więcej, wewnętrzne sprzeczności, powściągliwość i nieśmiałość sprawiają, że Panna zajmuje pierwsze miejsce w rankingu impotentów.

Tylko kobiety spod znaku Koziorożca, Raka, Skorpiona i Byka są w stanie znieść trudny charakter mężczyzn spod znaku Panny. Jednak w przypadku Strzelca i Barana ich małżeństwo skazane jest na ciągłe próby i kłótnie.

Trzecie miejsce

Na trzecim miejscu w tym rankingu są mężczyźni spod znaku Koziorożca. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niezwykle trudno jest budować relacje z mizoginami. I właśnie taką opinię ma wielu Koziorożców.

Oczywiście, tworzą rodziny, ale pełnią w nich rolę nadzorcy lub tyrana. Koziorożce wybierają na żony te kobiety, z którymi będą miały najwięcej korzyści (w tym materialnych) i najmniej problemów.

Nie są skłonni do ustąpienia, kompromisu czy poświęcenia własnego komfortu. Koziorożce są chciwe na komplementy i pochwały, uwielbiają krytykować.

Jednak nie znoszą gdy ktoś ich krytykuje i traktują swoje ego jako największą wartość, traktują z szacunkiem.

Koziorożce mają jeszcze jedną cechę - są bardzo wrażliwe. Co prawda przejawia się w zupełnie innych sytuacjach niż to konieczne. Potrafią wzruszyć się do łez po obejrzeniu „Titanica”, ale nawet nie mrugną okiem, gdy małżonka w kąciku połyka łzy i urazę z powodu okropnego traktowania.

Koziorożce czasami cierpią z powodu własnej nieczułości i urojeń, ale tylko wtedy, gdy zdają sobie sprawę, że ponoszą konsekwencje swojego nieznośnego charakteru.

Jednak nawet to rzadko ich czegokolwiek uczy.

Mężczyzna spod znaku Koziorożca będzie w stanie stworzyć znośny związek ze Skorpionem, może też próbować dogadać się z Panną lub Bykiem. Nic dobrego nie wyniknie z tego w sojuszu z Rakiem lub Bliźniętami.

Drugie miejsce

„Srebro” w tym rankingu przypada mężczyznom spod znaku Wodnika.

Rzadko zawierają małżeństwo dobrowolnie, a potem, jak to się mówi, żyją i cierpią... i męczą swoją żonę.

Nie tylko zajmują rolę głowy rodziny, ale doprowadzają relacje do granic wytrzymałości. I nie potrzebują do tego specjalnego powodu. Jeśli go nie ma, to go wymyślają.

Wodniki są uważane za wielkich marzycieli i wynalazców; lubią podglądać, obserwować, prowadzić dochodzenia detektywistyczne i wyciągać wnioski, które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Nic dziwnego, że wśród Wodników jest najwyższy współczynnik rozwodów. Wodnik najpierw wymęczy partnera do granic wyczerpania nerwowego, a potem wniesie pozew o rozwód, twierdząc, że nie ma siły, by znosić poniżanie jego zmysłowej natury.

Oczywiście Wodnikom o wiele wygodniej jest żyć w wymyślonym przez siebie świecie, ale kiedy zrozumieją, że trzeba jakoś ułożyć życie, są gotowi pójść na kompromis ze swoimi zasadami. Jednak nie są one długotrwałe.

Wyciągnięcie mężczyzn spod znaku Wodnika z wymyślonego przez nich świata i podniesienie ich poczucia własnej wartości jest możliwe dzięki kobietom spod znaku Bliźnięta, Strzelec, Lew, Waga lub Ryby. Wodnik nie będzie w stanie znaleźć wspólnego języka z kobietami spod znaku Byk i Skorpion.

Pierwsze miejsce

Palma pierwszeństwa należy się mężczyznom spod znaku Rak, a nie Skorpion, jak błędnie sądzi wiele osób.

Oczywiście, mężczyzna spod znaku Skorpiona również ma trudny charakter, ale najtrudniejszy wśród znaków wodnych ma Rak.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Raki są najbardziej rodzinnymi, troskliwymi i wiernymi partnerami. Jest to możliwe, jeśli kobieta urodziła się pod tym znakiem. Ale mężczyźni spod tego znaku, kategorycznie nie chcą brać na siebie ciężaru odpowiedzialności za rodzinę.

Raki nie wiedzą, jak pokonywać trudności, dlatego od dzieciństwa uczą się zrzucać odpowiedzialność na innych. To właśnie wśród Raków najwięcej mężczyzn pod pantoflem i maminsynków. Boją się wyjść ze swojej strefy komfortu, będąc w skorupie, która ich otacza.

Najwyższa pozycja w tym rankingu wśród mężczyzn wynika również z ich skłonności do nieuzasadnionej zazdrości i zaborczości.

Oczywiście, mężczyzn spod znaku Rak nie można oskarżyć o despotyzm, tak jak Wodnika czy Koziorożca, ale nie wiadomo, co jest lepsze dla kobiet - życie w ciągłym napięciu, czy pełnić rolę zarówno mężczyzny jak i kobiety w rodzinie.

Jeśli mężczyzna spod znaku Rak będzie w związku z silną kobietą, nie tylko stanie się obibokiem, ale zacznie nadużywać alkoholu.

Mężczyzna spod znaku Raka, przy odpowiednim podejściu, może dogadać się z wieloma znakami zodiaku, ale tylko Panna, Skorpion, Ryby i Waga potrafią poradzić sobie z trudnym charakterem Raka.

Główne zdjęcie: lavender.land