Feng shui to chińska zasada planowania przestrzeni, by osiągnąć zgodność ze środowiskiem. Istnieje wiele zaleceń, które ta nauka przekazuje. Wszystkie są przydatne i mają pozytywny wpływ na osobę, która z nich korzysta.

Problem polega jednak na tym, że nie sposób dopilnować każdego szczegółu, wziąć pod uwagę wszystkie drobiazgi. Z tego powodu człowiek może zdecydować się na zignorowanie zasad feng shui. Nie należy jednak tego robić.

Aby zapewnić harmonie w domu, można stosować podstawowe zasady tej starożytnej nauki. Można wymienić kilka przykładów.

Utrzymanie porządku w domu

Pieniądze nigdy nie pojawią się tam, gdzie panuje chaos. Bardzo ważne jest utrzymywanie czystości w domu, dbanie o porządek w każdym pomieszczeniu, unikanie gromadzenia się kurzu w zakamarkach.

Negatywna energia nie będzie się w tym przypadku gromadzić, co oznacza, że nie zabraknie pieniędzy.

Więcej wody

Zawierają ją wszystkie organizmy żywe, bez wody nic nie jest możliwe. Jej obecność w domu jest niezbędna. Należy trzymać kwiaty w wazonach z wodą i mieć akwarium.

Należy również dokładnie sprawdzać złączki i rury, aby upewnić się, że nie ma żadnych przecieków. W takim przypadku szczęście i pomyślność powinny zapukać do drzwi.

Chroń wejście do domu

To właśnie przez drzwi wejściowe przedostają się negatywne rzeczy, które przynoszą nieszczęście każdemu, kto mieszka w domu. Aby temu zapobiec, należy zastosować odpowiednie zabezpieczenie przy wejściu do mieszkania.

Można to zrobić, wieszając przy wejściu lustro, które będzie odpychać negatywną energię i odbierać tylko pozytywną, dzieląc się nią z lokatorami. Jeśli nie ma takiej możliwości, można umieścić przy wejściu figurkę kogoś, kto będzie odstraszał złe duchy. Do tego celu doskonale nadaje się figurka smoka lub żaby.

Obecność roślin domowych

Wydzielają one tlen, dlatego warto je mieć w domu. Kwiaty mogą być również wykorzystywane do przyciągania szczęścia. Jeśli chcesz, aby pomogło Ci na początku nowego przedsięwzięcia, powinieneś posadzić rośliny o jasnozielonych liściach. Z kolei ciemnozielone liście pomogą w pomyślnym zakończeniu skomplikowanych zadań.

Powyższe zasady nie są trudne do przestrzegania. Ale efekt może być zauważalny w krótkim czasie.

Główne zdjęcie: google.com