Dla rodziców ich dziecko zawsze będzie małe i bezbronne. Mama i tata będą starali się go chronić, doradzać, pomagać we wszystkim, co mogą.

Kiedy dziecko dorośnie, gdy usamodzielni się, będzie chciało rozstać się z rodzicami, zacząć żyć tak, jak uzna za stosowne. Oczywiście zignoruje wszelkie nastawienia od mamy i taty.

Ale nie każde dorosłe dziecko będzie się zachowywać w opisany sposób. Jeśli dziecko było szczęśliwe w dzieciństwie, jeśli teraz na nic nie narzeka, to posłucha rodziców. Powodów jest kilka.

Wie, że rady rodziców zawsze mu pomagały

Mama i tata mogli nieustannie wmawiać dziecku znane zasady, nalegać na kierowaniu się stereotypami. Takimi metodami nie da się sprawić, by dziecko odniosło sukces, o czym przekona się z czasem.

Będzie cierpieć, będzie pamiętać, że podczas słuchania rodziców popełnił wiele błędów. Ale szczęśliwa i odnosząca sukcesy osoba weźmie pod uwagę wszystkie zalecenia mamy i taty. Rozumie, że jego styl życia jest wynikiem wysiłków rodziców.

Jeśli wcześniej udzielali mu rad, dzięki którym odniósł sukces, nadal będą robić to samo.

Widzi pozytywny przykład rodziców

Dziecko w każdym wieku przyjrzy się swoim rodzicom, jak żyją, jakimi zasadami się kierują. Dziecko posłucha mamy i taty, gdy zobaczy, że osiągnęli coś, co może pokazać pozytywny wynik swoich wysiłków.

W szczęśliwej rodzinie wszystko się wydarzy. Ale nieszczęsny zawsze będzie się kłócił z rodzicami, będzie do nich wysuwał roszczenia. Rozsądnie będzie sprzeciwić się jego bliskim, bo na pewno nie mogą pokazać, że im się udało, że udało im się coś osiągnąć, korzystając z rad, których udzielają.

Ceni autorytet swoich rodziców

Relacje między ojcami a dziećmi są zawsze złożone. Rodzice są starsi i bardziej doświadczeni niż dziecko, ale nie są odporni na błędy. Mama i tata, jeśli są mądrzy, pomogą dziecku rozwiązać problemy, zagłębią się w nie, a nie zignorują.

W rezultacie dziecko dorośnie i odniesie sukces, nie będzie miał za sobą obciążenia. Dziecko będzie miało pozytywne doświadczenia z obcowania z rodzicami, będzie się starało to powtórzyć, bo docenia autorytet mamy i taty, ufa im.

Ale nieszczęsne dziecko, gdy dorośnie, poczuje się niepotrzebne, opuszczone. Nie zorientuje się, że rodzice są w stanie mu pomóc, dlatego nie tylko zignoruje ich rady, ale także będzie wolało ukrywać przed nimi to, co się dzieje.

Rodzice będą zadowoleni, jeśli dziecko w każdym wieku ich wysłucha, poprosi o radę. Ale żeby tak się stało, sami muszą starać się zdobyć zaufanie dziecka, pomóc mu zająć jego miejsce pod słońem i sprawić, by było szczęśliwe.

Główne zdjęcie: google.com