Pewna rodzina znalazła w Coomera (Queensland, Australia) małe, porzucone pisklę, które nie miało obok rodziców, przez co rodzina postanowiła przygarnąć je do siebie. Rodzina miała już staffika, sunię o imieniu Peggy. Sroce nadano imię Molly. Jednak to, czego właściciele nie mogli przewidzieć, to prawdziwa przyjaźń między psem a ptakiem!

foto: cpykami

foto: cpykami

Sroka zaczęła naśladować psa po roku od zamieszkania z rodziną, która ją uratowała - zaczęła wydawać odgłosy podobne do psa. Słysząc szczekanie, właściciele początkowo myśleli, że to Peggy, ich sunia, ale jakież było ich zdziwienie, gdy zobaczyli, że to wcale nie pies - tylko sroka.

foto: cpykami

foto: cpykami

Sroka zaczyna wydawać dźwięki szczególnie wtedy, gdy słyszy inne psy na ulicy: zarówno reaguje jak i naśladuje je.

foto: cpykami

foto: cpykami

Ale to nie wszystko: sroka stara się w pełni przejąć zachowania i nawyki Peggy. Są nierozłączni przez 24 godziny na dobę. Co prawda właściciele dali sroce szansę na powrót do jej domu, ale ta nigdy nie chciała ich zostawić, ani swojego nowego najlepszego przyjaciela. Weterynarze stwierdzili, że sroka już po tygodniu w pełni wyzdrowiała.

Właściciele Peggy znaleźli srokę podczas spaceru z psem. Rozejrzeli się uważnie wokół drzewa, mając nadzieję, że dostrzegą gniazdo lub rodziców pisklęcia, ale niestety nie zauważyli. Po kilku godzinach oczekiwania zabrali porzucone pisklę i zawieźli je do lekarza. Przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny sroka spała - właściciele obawiali się nawet, że może się nie obudzić.

foto: cpykami

Później, gdy sroka się obudziła, zaproponowano jej robaki i wodę, a ona chętnie zaczęła jeść. Po tygodniu wróciła do zdrowia, ale nie chciała odlecieć. Sroka nauczyła się samodzielnie znajdować pożywienie na zewnątrz, podczas spacerów z psem. Prawdziwą frajdę sprawiła jednak przyjaźń Peggy i Molly. Są ciągle razem, a pies zaczął nawet produkować mleko, myśląc, że to jej mały szczeniak. Weterynarze wyjaśnili to tym, że pies postrzegał srokę przede wszystkim jako małe dziecko, które potrzebuje ochrony i opieki.

foto: cpykami

Wszystkie te niesamowite rzeczy świadczą o mocnej więzi, jaka może powstać między dwoma różnymi gatunkami - psem i ptakiem. Są najlepszymi przyjaciółmi i do dziś Peggy i Molly zadziwiają i zachwycają swoich szczęśliwych właścicieli.

Główne zdjęcie: cpykami