Przy minimalnym wysiłku i praktycznie nie ponosząc żadnych kosztów, ze zwykłych reklamówek foliowych można stworzyć niesamowite dekoracje wnętrz. Wszystko, czego potrzebujesz, możesz znaleźć w domu, a rezultat jest zachwycający. Nikt nie będzie w stanie odgadnąć, z czego wykonane jest takie piękne dzieło.

foto: cpykami

Po wybraniu odpowiednich kolorów należy obciąć dół. Następnie pokrój środkową część na małe kwadraty, a boki na długie paski.

Za pomocą cienkiego drutu wykonaj zagięcie na górze. Potnij kilka serwetek na kawałki i uformuj z nich kulki. Uformowane kulki umieść na samej górze.

foto: cpykami

Owiń kulkę kwadratem celofanu i zabezpiecz wszystko sznurkiem. Następnie owiń kolejną warstwą celofanu, aby uzyskać bardziej jaskrawy kolor. Po zawinięciu, odetnij nadmiar celofanu od spodu.

foto: cpykami

W kierunku od kulki w dół owiń taśmę wokół drutu. Utwórz delikatny pąk z łodygą. Uformuj wybraną przez siebie liczbę pąków.

foto: cpykami

Potnij cienki drut na kawałki i owiń każdy kawałek celofanem. Przymocuj górną i dolną część.

foto: cpykami

Z nawiniętego drutu wykonaj płatki. Można użyć dużej szpulki nici lub tulejki o odpowiedniej średnicy.

foto: cpykami

Owiń każdy płatek przezroczystym celofanem, a następnie zabezpiecz spód sznurkiem.

foto: cpykami

Umieść płatki wokół pręcików, aby utworzyć kwiaty. Zwiąż je razem za pomocą sznurka, a następnie obetnij nadmiar drutu.

foto: cpykami

Schowaj cewkę z resztą drutu pod taśmą izolacyjną i owiń łodygę po całej długości. Na tej samej zasadzie można wykonać potrzebną ilość kwiatów.

foto: cpykami

Kolejnym krokiem jest zrobienie bukietu z kwiatów, zabezpieczając je taśmą klejącą. Teraz wystarczy znaleźć odpowiedni wazon i miejsce w domu.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami