Jeśli włożysz w to trochę wysiłku, z palet i skrzyń drewnianych można zrobić bardzo wytrzymałe meble ogrodowe. W rzeczywistości będą one nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne. Jeśli chcesz, możesz nawet stworzyć miejsce do siedzenia, a nie zajmie Ci to dużo czasu ani nie obciąży Twojej kieszeni.

foto: cpykami

Liczba palet zależy bezpośrednio od wielkości powierzchni do odpoczynku. Do budowy siedzisk najlepiej używać palet o tej samej wielkości.

foto: cpykami

Wysokość siedzisk można ustawiać dowolnie, po prostu układając palety po kilka sztuk. Aby mocniej przymocować siedziska, należy wkręcić w złącza dodatkowe długie śruby.

foto: cpykami

Aby stworzyć oparcie, jedną z palet należy przepiłować wzdłuż. W ten sam sposób postępuj z podłokietnikami, ale pozostaw tylko jedną deskę na to zamiast trzech.

foto: cpykami

Po ustaleniu kształtu przyszłych mebli ogrodowych oszlifuj deski, aby w przyszłości uniknąć drzazg. Użyj okrągłego wiertła, aby zwiększyć funkcjonalność podłokietników.

foto: cpykami

Powstałe w ten sposób podstawki pełnią funkcję uchwytów na kubki. Aby zapełnić jak najwięcej miejsca, do złożenia stolika można wykorzystać skrzynki lub palety. Siedzenia i oparcia należy wyposażyć w miękkie materace.

foto: cpykami

Meble można również uczynić bardziej mobilnymi dzięki zastosowaniu wytrzymałych kółek. Można w bardzo łatwy sposób przemieścić meble w dowolne miejsce lub po prostu zabrać je z ulicy na zimę.

foto: cpykami

Za pomocą palnika można ulepszyć wygląd. Wydłuży to przydatność do użytku mebli drewnianych. Również można polakierować powierzchnię.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami