Naród żydowski jest jednym z najstarszych na ziemi. Przez wiele stuleci zgromadzili mnóstwo mądrości, które przełożyły się na przydatne porady. Warto, aby każdy je przeczytał.

Zawsze staraj się nauczyć czegoś nowego, poznawaj mądre powiedzenia. Im więcej wiesz, tym łatwiej jest ci osiągnąć stan przepływu. W tym stanie można szybciej osiągnąć swoje cele.

Spróbuj pokochać wyzwania, jakie niesie życie

Ludzie bardzo boją się problemów, ale nie ma nic gorszego niż rezygnować z dalszego działania. Wielu ludzi musi ciężko pracować, aby opłacić rachunki i zapewnić byt swoim rodzinom. Żydzi wierzą, że każdy problem nie jest dziełem przypadku i należy starać się go rozwiązać, a nie uciekać od niego.

Istnieje stereotyp, że Żydzi oszukują i czerpią korzyści z cudzego cierpienia, ale to nieprawda. Są to ludzie, którzy pracują najciężej na świecie. Od tych ludzi powinniśmy się uczyć miłości do samodoskonalenia i ciężkiej pracy. Dzieci tej narodowości są wychowywane w taki sposób, aby były przygotowane na wszelkie trudności na swojej drodze. Życie nie jest linią prostą, ale krętą ścieżką, na której można upaść, ale nie wolno się poddawać, trzeba jak najszybciej się podnieść.

Poczucie własnej wartości jest najważniejszą rzeczą, jaką mamy

Nie możesz pozwolić, by ktoś usunął ci grunt spod nóg. Nie wolno pozostać w towarzystwie, które wywiera presję, które próbuje wykorzystać. Mędrcy radzą, by nie być obojętnym na żale, ale też nie reagować na nie przesadnie. Tacy ludzie zawsze pozostają daleko z tyłu.

Nie wolno ci się płaszczyć przed silniejszymi. Trzeba pamiętać, że godność milion razy trudniej jest odzyskać niż stracić. Za każdym razem, gdy masz ochotę powiedzieć „poddaję się”, musisz zastanowić się, do czego ten wybór może doprowadzić w przyszłości. Sami budujemy swój los. Budowanie zaczyna się od fundamentów, a fundamentem wszystkiego jest zachowanie godności.

Nie przestawaj czytać i rozwijać się

Naród żydowski bardzo lubi wiedzę i książki. Cenią sobie źródła wiedzy i ludzi, którzy mogą ich czegoś nauczyć. Dzieci żydowskie od dzieciństwa uczone są, że wiedza jest cenniejsza niż złoto. Bioenergetycy potwierdzają to, że nie można stać się szczęśliwszym i bardziej radosnym bez ciągłego samorozwoju.

Osoba, która utknie na jednym poziomie, ryzykuje utratę wszystkiego. Świat się zmienia, pojawiają się nowe źródła informacji. Kto pierwszy je pozna, ten zostaje pierwszy. Ten, kto je ominie, zostaje w tyle.

Doceniaj swoją pracę

Wszyscy lubią pieniądze, ale Żydzi od wieków uczą swoje dzieci: „Pieniądze może nie dają szczęścia, ale ich brak z pewnością nas go pozbawia”. Pieniądze to czas i praca, którą należy docenić.

Ci ludzie bardzo doceniają swoją pracę i każdy zarobiony grosz. Taka postawa wobec pieniędzy uczy ich, by nie wydawać ich na drobiazgi. Osoby tej narodowości nigdy nie chwalą się swoimi dochodami, ponieważ „pieniądze lubią ciszę” - to kolejne ważne powiedzenie. Wielu słyszało, że szczęście lubi ciszę. Podobnie jest w tym przypadku. Nie ma potrzeby rozmawiać z nikim o swoich osiągnięciach, dochodach i szczęśliwych chwilach. Taka postawa gwarantuje długotrwałe szczęście.

Kochaj i doceniaj swoich bliskich

Energia człowieka jest bezpośrednio związana z jego rodziną. Im silniejsza rodzina, tym silniejszy każdy z jej członków - ojciec, matka, syn, córka itd. Naród żydowski wie, że siła zawsze tkwi w rodzinie. Jeden człowiek może się podnieść sam, ale jeśli pomogą mu najbliżsi, ma o wiele większe szanse na sukces.

Nie ma nic cenniejszego niż rodzina. Wie o tym każdy mądry człowiek niezależnie od narodowości, ale Żydzi w szczególny sposób cenią sobie rodzinę. Warto kochać swoich bliskich i kierować w ich stronę całe dobro, aby wypełnić swoje życie światłem i życzliwością, którymi w zamian obdarzą nas bliscy.

Staraj się nie plotkować

Mędrcy uczą, że „powinniśmy bardziej słuchać niż mówić, bo to nie przypadek, że Bóg dał nam dwoje uszu i jedne usta”. Plotki i czcza gadanina zabijają szczęście i nie prowadzą do niczego dobrego.

Jeśli uda Ci się w jakiś sposób poznać cudzy sekret, nie dziel się nim z innymi. Niech ta osoba sama zdecyduje, co zrobić z tymi informacjami. Od dawna wiadomo, że im mniej człowiek mówi i plotkuje o innych, tym jest szczęśliwszy.

Główne zdjęcie: esotericblog